Tomasz Kammel o tęczowych opaskach w "Pytaniu na śniadanie". Szybko zmienił wątek

W sobotnim wydaniu śniadaniówki TVP pojawił się temat wokół mundialu. Omawiając angaż kobiet-arbitrów na mistrzostwach w Katarze, Kammel nawiązał do kontrowersji, jakie wywołał zakaz użycia tęczowych opasek przez zawodników. W "Pytaniu na śniadanie" tematy LGBT dotychczas spotykały się z ostrą reakcją szefostwa.

Tomasz Kammel z Izabellą Krzan prowadzili sobotnie wydanie "Pytania na śniadanie"
Tomasz Kammel z Izabellą Krzan prowadzili sobotnie wydanie "Pytania na śniadanie"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
oprac. MOS

Podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze po raz pierwszy kobiety sędziują mecze. Stephanie Frappart pojawiła się już jako arbiter techniczny w meczu Polska:Meksyk, a pierwsze skrzypce grała podczas rozgrywki między Niemcami i Kostaryką. W sobotnim wydaniu "Pytania na śniadanie" postanowiono poświęcić osobny materiał temu tematowi, a na kanapach w roli komentatorów pojawiły się dyrektorka kanału TVP Kobieta Iwona Bocian-Zaciewska, dziennikarka sportowa Agata Bachanek oraz sędzia Anna Wieczorek.

Swojego zachwytu przełamaniem sportowej konwencji nie krył Tomasz Kammel. - Nagle jest tutaj sytuacja, że mamy sześć kobiet, chociaż ja bym chciał, żeby ich było jeszcze więcej, bo mam wrażenie, że ci piłkarze, nabuzowani testosteronem mężczyźni, w większości przypadków zachowują się przy kobietach-sędziach zdecydowanie łagodniej - powiedział na antenie TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prezenter odniósł się też do kwestii tęczowych opasek, które kapitanowie kilku drużyn chcieli nosić podczas rozgrywek w ramach poparcia dla społeczności LGBT w Katarze, gdzie homoseksualizm jest karany więzieniem. FIFA nie zgodziła się na taki krok, a niemieccy piłkarze zaprotestowali przeciwko tej decyzji pozując do zdjęć z zakrytymi dłonią ustami tuż przed meczem z Japonią.

- Tym jestem taki podekscytowany, bo jest mnóstwo kontrowersji obyczajowo-społecznych wokół tego, co można, a czego nie można zrobić w Katarze, choćby sprawa tęczowych opasek i niemieckiej drużyny - mówił Kammel.

W "Pytaniu na śniadanie" nie wyjaśniono jednak kwestii tęczowych opasek. Przypomnijmy, że wspominanie na antenach TVP o tematach dotyczących LGBT wywołuje popłoch szefostwa. W lipcu 2021 r. wydawca śniadaniówki TVP2 stracił pracę za emisję występu Karin Ann z tęczową flagą. Nie wiadomo, czy nowa szefowa Kammela, czyli Joanna Kurska, przymknie oko na "tęczowe" wtrącenie.

Źródło artykułu:WP Teleshow
tomasz kammelpytanie na śniadanielgbt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)