"Wiadomości" poszły na całość. Takiego paska jeszcze nie było

"Wiadomości" nie kryją sympatii politycznych
"Wiadomości" nie kryją sympatii politycznych
Źródło zdjęć: © TVP VOD

17.08.2022 20:58, aktual.: 18.08.2022 06:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W głównym wydaniu "Wiadomości" z 17 sierpnia jednym z wiodących tematów była katastrofa ekologiczna w Odrze. Dla TVP sprawa jest jasna - rząd radzi sobie znakomicie, a opozycja rozpowszechnia kłamstwa. Redakcja Danuty Holeckiej poszła o krok dalej, przypominając błędy i zaniedbania "nieudaczników" z PO.

Regularne oglądanie "Wiadomości" nie pozostawia złudzeń, której stronie sceny politycznej sprzyjają dziennikarze telewizji publicznej. Codzienne krytykowanie Donalda Tuska najwyraźniej nie wystarcza, bo w środowym wydaniu (17.08) wyjątkowo mocno dostało się Rafałowi Trzaskowskiemu i Aleksandrze Dulkiewicz, którzy zostali zaliczeni do grupy "nieudaczników z opozycji".

"Nieudacznicy z opozycji pouczają innych" - właśnie taki tytuł pojawił się na pasku ok. godz. 19:48, gdy Danuta Holecka zapowiadała kolejny materiał poświęcony katastrofy klimatycznej.

- Nie ma wątpliwości, że nadal poważna sytuacja na Odrze wymaga odpowiedzialności. Mimo to opozycja od samego początku wykorzystuje ten kryzys politycznie. Komentatorzy nie mają wątpliwości - politycy opozycji teraz chcą pouczać innych, choć sami często nie radzą sobie chociażby z zarządzaniem w swoich samorządach - mówiła Holecka.

"Wiadomości" pokazały "nieudaczników opozycji"
"Wiadomości" pokazały "nieudaczników opozycji"© TVP

W trwającym 4 minuty reportażu skupiono się na wytykaniu błędów administracji Aleksandry Dulkiewicz z "bastionu Platformy", za jaki uważany jest Gdańsk. Oraz Rafała Trzaskowskiego, który obok Tuska jest najczęściej krytykowany w TVP politykiem PO.

Według "Wiadomości" o "nieudacznictwie" Dulkiewicz świadczy fakt, że ulice Gdańska po raz kolejny były zalane po nagłej ulewie. Przywołano też sprawę owiec, które za "150 tys. zł z miejskiej kasy w naturalny sposób miały kosić gdańskie trawniki".

- Okazało się, że zwierzęta należą do wspólnika urzędnika, odpowiadającego za przetargi w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni - mówił reporter TVP, informując, że sprawia trafiła do prokuratury, a urzędnik został zwolniony dyscyplinarnie.

Historia gdańskich owiec przypomniała skandal z kozami, za które "urzędnicy Rafała Trzaskowskiego zapłacili niemal 100 tys. zł hodowcy z Dagestanu". Skończyło się to tragedią, bo zdechła ponad połowa z liczącego 60 sztuk stada.

Kolejnym wspólnym mianownikiem było "zanieczyszczenie ściekami Motławy w Gdańsku i największa w Europie katastrofa ekologiczna po awarii kolektora oczyszczalni ścieków Czajka". Po 4 minutach przekonywania, że Dulkiewicz, Trzaskowski i inni samorządowcy PO to nieudacznicy, "Wiadomości" nie zapomniały też o Donaldzie Tusku. Pod koniec materiału zasugerowano bowiem, że "przykład idzie od góry".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1450)
Zobacz także