Trwa ładowanie...

To koniec TVN i TVN24? KRRiT może cofnąć koncesję

Spór Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i grupy TVN trwa już od dłuższego czasu. Teraz okazuje się, że stacje TVN mogą stracić koncesję. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, KRRiT może powołać się na art. 38 ustawy o radiofonii i telewizji.

TVN straci koncesję?TVN straci koncesję?Źródło: East News, fot: Bartosz Krupa
d3m9kps
d3m9kps

KRRiT i TVN prowadzą spór już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, który zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Niderlandach, a więc w kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jednak w połowie 2022 r. mają wejść w życie pewne zmiany. Jakiś czas temu okazało się, że ma dojść do fuzji Discovery i WarnerMedia, w wyniku czego powstanie nowy koncern - Warner Bros. Discovery. I to właśnie ten fakt zaniepokoił KRRiT.

TVN straci koncesję? Przewodniczący KRRiT zabrał głos

Art. 38 ustawy o radiofonii i telewizji mówi o tym, że "koncesję cofa się, jeżeli: [...] nastąpi przejęcie bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad działalnością nadawcy przez inną osobę". Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zaznaczył, że "wątek dotyczy wszystkich koncesji tej grupy i tego podmiotu".

d3m9kps

- Wnioski z tego wynikające dotykają TVN24, TVN7, ale też głównej koncesji. Chodzi o podmiot, który tę koncesję posiada. Również inne podmioty, które mają dominujący kapitał pozaeuropejski. Polskie podmioty są dyskryminowane w tego typu interpretacji, bo polski podmiot nie może dysponować tak swobodnie jak podmiot europejski, a często jest to sztuczny wehikuł, żeby przenosić te prawa - tłumaczył.

Zobacz także: Odejścia z TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3m9kps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m9kps