To były długie cztery minuty. "Fakty" TVN uderzyły w TVP

"Fakty" TVN, 2.02.2023
"Fakty" TVN, 2.02.2023
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.02.2023 21:39, aktual.: 03.02.2023 06:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartkowym (2.02) wydaniu "Faktów" poświęcono aż cztery minuty na reportaż, który bezlitośnie rozprawiał się z "misją propagandy, a nie informacji" TVP. Program informacyjny TVN od dawna używa określenia "telewizja rządowa", a w najnowszym materiale Katarzyna Kolenda-Zaleska zaprezentowała twarde dowody na słuszność tezy, że Telewizja Polska to "media publiczne, ale tylko z nazwy".

- Teraz telewizja rządowa, nie publiczna. I jej misja propagandy, nie informacji. Bez patrzenia władzy na ręce, za to patrzenie na władzę przychylnym okiem. I z przymykaniem oka tam, gdzie oczy powinny się otworzyć szeroko - mówiła Anita Werner w czwartkowych "Faktach". - Czego widzowie TVP nie widzą, a co mają widzieć za miliardy złotych z budżetu, o tym Katarzyna Kolenda-Zaleska - skwitowała prezenterka.

W trwającym cztery minuty materiale Kolenda-Zaleska zaprezentowała szereg przykładów działania TVP, a zwłaszcza redakcji "Wiadomości". Na przykład finałowi WOŚP, "media z nazwy publiczne poświęciły (...) w swoim głównym programie informacyjnym 13 sekund. Bez pokazania ani jednego zdjęcia i ani jednego nagrania".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dziennikarka zauważyła, że żaden kanał mediów publicznych nie mówi głośno o tym, o czym TVN informuje nieustannie, czyli o ministrze Czarnku przeznaczającym miliony zł dotacji dla "fundacji ludzi PiS". - Rzecznik rządu odcina się od wpływu na TVP i w odpowiedzi atakuje TVN - mówiła dziennikarka "Faktów", podając przykładową wypowiedź rzecznika. W takim materiale nie mogło też zabraknąć wzmianki o atakach na opozycję i Donalda Tuska.

"Fakty" cytowały "Wiadomości" ze słynnym "fur Deutschland" i przekonywały, że Tusk jest dziś atakowany przez TVP tak, jak Lech Wałęsa był oczerniany przez "Dziennik Telewizyjny" w czasach komuny.

"Fakty" TVN, 2.02.2023
"Fakty" TVN, 2.02.2023© Materiały prasowe

Pojawiła się też obawa o to, że TVP znowu zostanie wykorzystana przez PiS jako tuba propagandowa w kampanii wyborczej. - W ostatnich wyborach prezydenckich TVP bez skrupułów robiła kampanię Andrzejowi Dudzie - przypomniały "Fakty", pokazując Danutę Holecką i jej słynne pytanie skierowane do Dudy: "Co zrobić, żeby rzeczywiście to pan wygrał?".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (433)
Zobacz także