Trwa ładowanie...

"The Voice Kids": Mikella Abramowa, córka milionera, wygrała dzięki oszustwu

Na planie rosyjskiego "The Voice Kids" doszło do oszustwa. Mikella Abramowa zwyciężyła dzięki głosom tzw. botów. Wynik finału został oficjalnie anulowany.

Share
"The Voice Kids": Mikella Abramowa, córka milionera, wygrała dzięki oszustwu
Źródło: Youtube.com
d2p5q7q

Finał 6. rosyjskiej edycji programu "The Voice Kids" odbył się 26 kwietnia. W ostatecznej rozgrywce 10-letnia Mikella Abramowa uzyskała 56,5 proc. głosów, tym samym pokonując dwoje rywali. Radość z wygranej młodziukiej wokalistki nie trwała jednak zbyt długo.

Już następnego dnia po zwycięstwie stacja Pierwyj Kanał poinformowała o wszczęciu dochodzenia. Jak informował TASS, w głosowaniu wykryto "pewne anomalie". Z danych wynikało bowiem, że przewaga Mikelli nad konkurentami wynosiła aż 80 tys. głosów.

Wiszący w powietrzu skandal podsycał fakt, że dziewczynka jest córką pochodzącego z Baku milionera Jana Abramowa i popularnej piosenkarki Alsou, która wystąpiła w konkursie Eurowizji w 2000 roku i zajęła w nim drugie miejsce. Mało kto uwierzył, że 10-latka wygrała, bo talent wokalny miała w genach.

d2p5q7q

Telewizja wynajęła firmę Group-IB, która specjalizuje się w bezpieczeństwie cybernetycznym i jest oficjalnym partnerem Interpolu. Na zlecenie stacji przeprowadziła śledztwo, które, jak się dziś okazało, wykazało pewne nieprawidłowości w głosowaniu SMS-owym.

Z analizy wynika, że podczas finałowego odcinka wysłano ponad 8 tys. wiadomości z ok. 300 różnych numerów. Widzami okazały się tzw. boty (fałszywe konta fikcyjnych użytkowników).

"Tymczasowe wyniki kontroli potwierdzają, że wpływ na głosowanie miał czynnik zewnętrzny, co wpłynęło na ostateczny wynik" - napisano w oświadczeniu stacji. Dodano też, że oszustwo "musi być pierwszym i ostatnim razem, kiedy ktoś próbuje wpłynąć na decyzje publiczności". Wynik finału został oficjalnie anulowany.

ZOBACZ WIDEO: Julia Wieniawa jurorem w "The Voice of Senior"? "Nie wiem, czy mam tyle kompetencji"

d2p5q7q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p5q7q
d2p5q7q