Trwa ładowanie...

"The Voice Kids": Jacek Kurski o kolejnej Eurowizji Junior. Odbędzie się w Polsce?

Za nami finał trzeciej edycji "The Voice Kids". O tym, kto wygrał, widzów poinformował prezes TVP, Jacek Kurski. Polityk wykorzystał ten ważny moment, by powiedzieć o kolejnej Eurowizji Junior.

"The Voice Kids": Jacek Kurski o kolejnej Eurowizji Junior. Odbędzie się w Polsce?Źródło: ONS.pl
d2wvsyt
d2wvsyt

Finał trzeciej edycji "The Voice Kids" należał do Marcina Maciejczaka z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Walka o pierwsze miejsce była zażarta, bo cała finałowa dziewiątka prezentowała bardzo wysoki poziom. Na ostatniej prostej zmierzyli się ze sobą Natalia Kawalec z grupy Cleo, Marcin Maciejczak od Dawida Kwiatkowskiego i Hania Sztachańska - wychowanka Tomsona i Barona. Zwycięzcę ogłosił Jacek Kurski.

Prezes TVP skorzystał z okazji i postanowił dać znać, że być może Polska po raz kolejny będzie organizować finał Eurowizji dla dzieci. Kurski przyznał, że trwają negocjacje, a on sam walczy o to, aby nasz kraj znów gościł utalentowane dzieciaki z całej Europy. Nie omieszkał też pochwalić "The Voice Kids".

- To jest program, który dowodzi, że polskie dzieci mają tak ogromny talent - powiedział.

Emocjonujący występ w "The Voice Kids": Cleo nie mogła powstrzymać łez

Faktycznie, to format, który lansuje młode gwiazdy. Pierwszą edycję programu wygrała Roksana Węgiel, a w drugiej udział wzięła Viki Gabor. Ostatecznie zajęła drugie miejsce. Obie wokalistki reprezentowały Polskę w konkursach Eurowizji Junior. Węgiel wygrała ją w 2018 r. Dzięki temu Polska mogła ubiegać się o organizowanie kolejnej edycji konkursu. Udało się.

d2wvsyt

W 2019 r. podczas Eurowizji dla dzieci w Gliwicach Viki Gabor zrobiła to, co nie udało się nigdy wcześniej - sprawiła, że polska reprezentacja po raz drugi z rzędu stanęła na podium i to na pierwszym miejscu.

Nic dziwnego, że Jacek Kurski znów chciałby gościć europejskie talenty wokalne. Sukcesy Polski w Eurowizji Junior są powodem do dumy. Tym bardziej, że w Eurowizji dla dorosłych od lat nam się nie wiedzie.

The Voice Kids ONS.pl
The Voice Kids Źródło: ONS.pl
d2wvsyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wvsyt