Trwa ładowanie...
d19xlza

Teresa Lipowska o scenie śmierci Lucjana Mostowiaka: "Nie zagrałam, płakałam naprawdę"

Aktorka przyznała w wywiadzie, że mocno przeżyła nagranie scen pożegnania serialowego męża. Wciąż nie pogodziła się ze odejściem Witolda Pyrkosza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Teresa Lipowska i Kacper Kuszewski na planie "M jak miłość"
Teresa Lipowska i Kacper Kuszewski na planie "M jak miłość" (Materiały prasowe)
d19xlza

Śmierć Witolda Pyrkosza była szokiem dla wszystkich fanów "M jak miłość". Scenarzyści nie mieli wyjścia - musieli zmienić scenariusz i wprowadzić wątek pożegnania serialowego Lucjana. Jak pożegnają najstarszego z rodu Mostowiaków?

- W fabule serialu nie wydarzy się nic nadzwyczajnego. Przyjdzie wiadomość ze szpitala, gdzie wyląduje Lucjan, że zmarł. Będzie trzeba żyć w Grabinie bez niego, w żałobie, ale jednak. Scenarzyści muszą sobie poradzić bez Lucjana - mówiła niedawno Teresa Lipowska w rozmowie z Kubą Zajkowskim.

d19xlza

Aktorzy "M jak miłośc" w napięciu i ze smutkiem czekali na sceny, w których przyjdzie im zagranie żałoby po seniorze rodu Mostowiaków. Choć Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia, niektórzy do dziś nie pogodzili się z jego odejściem i z wielkim trudem przyszło im pożegnanie bohatera na ekranie. Największe trudności miała Teresa Lipowska, która przez kilkanaście lat wcielała się w ekranową żonę aktora.

- Tyle lat siedział obok mnie na planie, a na zapleczu rozmawialiśmy o prywatnych sprawach. Nagle to miejsce jest puste. Ostatnio nagrywaliśmy scenę, w której dowiaduję się o śmierci Lucjana, i to było naprawdę trudne.* "Wspaniale zagrałaś", usłyszałam od ekipy po zdjęciach. Ale ja nie zagrałam, płakałam naprawdę.* Musiałam wręcz się powściągać, bo oko kamery jest bezlitosne i nadmierna ekspresja byłaby niewskazana - powiedziała Lipowska w "Party".

d19xlza

Witold Pyrkosz był znany nie tylko jako Lucjan Mostowiak w "M jak miłość". W serialu "Janosik" zagrał Jędrka Pyzdrę, a w "Alternatywy 4" Józefa Balcerka. Aktor miał ma swoim koncie mnóstwo ról filmowych m.in. w "Vabank". Dzięki dubbingowani postaci Złomka w produkcjach dla najmłodszych "Auta", poznały go także dzieci. Zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Miał 90 lat.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d19xlza

Podziel się opinią

Share
d19xlza
d19xlza