Trwa ładowanie...
dn1hu1w

Telewizja Polska pod obstawą policji. Bali się ataku?

Mnóstwo protestujących zgromadziło się pod siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy. Budynku chroniła policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba TVP pod wartą policji.
Siedziba TVP pod wartą policji. (WP)
dn1hu1w

Uliczne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji uszkodzonych płodów przybierają na sile. Celem warszawskich manifestacji stały się zarówno siedziby TK, PiS, dom Jarosława Kaczyńskiego, jak i budynek Telewizji Polskiej.

Demonstrację przed siedzibą telewizji zaplanowała organizacja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. " Trwa obrzydliwa propaganda Telewizji Polskiej przeciwko kobietom. Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej. Za nasze pieniądze władza rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, manipulacje" - argumentowano.

Strajk Kobiet. Anna Korcz o aborcji ze względu na wady płodu: ja bym się zastanowiła

W grupie protestujących pojawili się również przedstawiciele LGBT. Przypomnijmy, że to na antenie Telewizji Polskiej wielokrotnie przywoływano wypowiedzi Przemysława Czarnka i Andrzeja Dudy zapewniających, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia".

dn1hu1w

Wraz z pojawieniem się grupy demonstrantów przy placu Powstańców Warszawy w okolicach siedziby TVP zjawił się kordon policji. Teren odgrodzono barierkami.

Policjanci przed siedzibą Telewizji Polskiej. WP
Policjanci przed siedzibą Telewizji Polskiej. (WP)
Tłum protestujących został odgrodzony barierkami. WP
Tłum protestujących został odgrodzony barierkami. (WP)

Kilkaset osób zgromadzonych przed siedzibą Telewizji Polskiej miało ze sobą transparenty z hasłami m.in. "TVP łże", "Wybór, nie zakaz", "Moje ciało, mój wybór".

dn1hu1w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn1hu1w

Podziel się opinią

Share
dn1hu1w
dn1hu1w