Trwa ładowanie...

Taniec z gwiazdami: Dziewiąta edycja z audiodeskrypcją na żywo

"Taniec z Gwiazdami" to pierwszy program rozrywkowy w Polsacie dostępny także w wersji dla niedowidzących i niewidomych. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Taniec z gwiazdami: Dziewiąta edycja z audiodeskrypcją na żywoŹródło: Materiały prasowe
d26s0p1

Realizowaną na żywo audiodeskrypcję przygotowuje dziennikarka Polsat Sport - Aleksandra Szutenberg. Staje się ona oczami dla tych, którzy za pomocą jej słów mogą poczuć niezwykłe emocje tanecznego widowiska.

Najnowsza edycja "Tańca z Gwiazdami" jest pierwszym programem rozrywkowym w Polsacie, w którym pojawiła się audiodeskrypcja dla osób niewidomych i niedowidzących, realizowana podczas trwania odcinka, na żywo.

d26s0p1

Audiodeskrypcja polega na opisywaniu przez lektora wizualnej warstwy programu. W filmie czy spektaklu lektor mówi między dialogami o kostiumach, scenografii, przebiegu akcji. Jednak podczas emisji "Tańca z Gwiazdami" nie ogranicza się tylko do takich opisów.

Zobacz także: Fatalny występ Justyny Żyły w "Tańcu z gwiazdami!": "To bylo zaplanowane!"

Aleksandra Szutenberg jest dziennikarką sportową, wcześniej sama uprawiała gimnastykę artystyczną, sprawdziła dokładnie, czego oczekują niewidomi widzowie. Aby sprostać ich oczekiwaniom, odbyła długą rozmowę z niewidomą biegaczką, uczestniczką 9. edycji show, Joanną Mazur.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dowiedziała się od niej, że kostiumy tancerzy i scenografia w studio to nie wszystko, co chcieliby wiedzieć. Najważniejsze są dla nich emocje w trakcie programu na żywo i właśnie to stara się przekazać podczas trwania show. Aby włączyć audiodeskrypcję, należy wcisnąć na pilocie przycisk do zmiany ścieżki dźwiękowej i wybrać alternatywny przekaz dźwiękowy.

d26s0p1

Przypomnijmy, że w 7. edycji programu w 2017 roku, kiedy jedną z uczestniczek była głuchoniema Iwona Cichosz, Polsat po raz pierwszy w historii wprowadził napisy dla osób niesłyszących podczas programu nadawanego na żywo.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d26s0p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26s0p1
d26s0p1