Trwa ładowanie...

Polsat zareagował na apel widzów. "Taniec z gwiazdami" czeka rewolucja!

Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Polsat zareagował na apel widzów. "Taniec z gwiazdami" czeka rewolucja!Źródło: AKPA
d206227
d206227

Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016, jest jedną z bohaterek najnowszej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Od kilku dni w mediach trwa zagorzała dyskusja na temat umożliwienia osobom głuchym oglądania bez barier programu Polsatu. Głos w sprawie zabrała nawet Agnieszka Kaczorowska, która była gościem Telewizji WP.

W końcu Polsat ugiął się pod presją widzów i zdecydował się wprowadzić udogodnienia dla osób niesłyszących.

- Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej "na żywo" - powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

d206227

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do tego typu audycji. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na m.in. prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

- Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej "na żywo". Dla nas, jako stacji komercyjnej, jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce - dodał Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Aby w najbliższy piątek (10 marca br.) widzowie mogli oglądać program "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" z napisami, powinni wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety Tv Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d206227
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d206227