"Szogun" zachwycił widzów. Twórcy są pytani o kontynuację

Pod koniec lutego na Disney+ pojawiły się dwa pierwsze odcinki "Szoguna". Serial z miejsca zachwycił widzów i krytyków. Wielu z nich zadaje sobie pytanie, czy twórcy pójdą za ciosem i nakręcą dalszy ciąg, mimo że 10-odcinkowa produkcja powstała jako serial limitowany. Co na to producenci?

"Szogun" zadebiutował na Disney+ 27 lutego
"Szogun" zadebiutował na Disney+ 27 lutego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

"Szogun" to druga ekranizacja powieści Jamesa Clavella pod tym samym tytułem. Za pierwszym razem przeniesiono tę historię na ekran w 1980 r., a w obsadzie pojawiły się takie gwiazdy jak Richard Chamberlain i Toshiro Mifune. 9-godzinny serial bił rekordy popularności na Zachodzie (również w Polsce), ale Japończycy go nie pokochali. Tymczasem nowy "Szogun" w serwisie RottenTomatoes.com ma perfekcyjną średnią ocen 100 proc. od krytyków i 95 proc. od widzów.

Showrunner Justin Marks w rozmowie z The Direct został zapytany o ewentualny drugi sezon "Szoguna", który okazał się ogromnym hitem. - Właściwie opowiedzieliśmy całą fabułę książki. Dotarliśmy do końca. Liczę, że czytelnicy dostrzegą, że jest to dokładnie zakończenie powieści. Jesteśmy tym podekscytowani, ponieważ finał napisany przez Jamesa Clavella zaskakuje i jest piękny w swojej dwuznaczności - powiedział Marks.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Szogun" - będzie drugi sezon?

Główny producent "Szoguna" nie powiedział więc wprost nic na temat drugiego sezonu. Zasugerował jednak, że o ile historia Johna Blackthorne’a, który odkrywa Japonię na początku XVII w., dobiegła końca, to niewykluczone, że widzowie otrzymają w przyszłości podobne historie. Marks mówił o "wzbudzeniu nowej ciekawości" Japonią w tamtym okresie historycznym. Podobnie wypowiadali się producentka Rachel Kondo i główny aktor Cosmo Jarvis. Oboje liczą, że dzięki "Szogunowi" widzowie z Zachodu mogą "w nowy sposób zetknąć się z historią Japonii".

Przypomnijmy, że "Szogun" to ekranizacja powieści Jamesa Clavella pod tym samym tytułem, która stanowi część tzw. sagi azjatyckiej. W jej skład wchodzą również powieści "Tai-Pan", "Gai-Jin", "Król Szczurów", "Noble House" i "Whirlwind". Clavell opisał w nich historie rozgrywające się m.in. w Japonii i Hongkongu w XIX w. Niewykluczone więc, że o ile "Szogun" raczej nie doczeka się drugiego sezonu, to sukces tego serialu doprowadzi do nakręcenia ekranizacji innej powieści Clavella.

Naszą przedpremierową recenzję "Shoguna" znajdziecie tutaj.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)