Trwa ładowanie...

"Szkło kontaktowe": Oburzony widz dodzwonił się do studia. Padło niewygodne pytanie

- Dlaczego nie umiecie zrezygnować z reklam tego cholernego Leroy Merlin, tych Francuzów? Proszę mi w tej chwili odpowiedzieć na pytanie - przycisnął na wizji Tomasza Sianeckiego pan Andrzej, widz "Szkła Kontaktowego" z Białegostoku. Nie na taki telefon do studia czekał dziennikarz TVN24.

Tomasz Sianecki musiał tłumaczyć się widzowi "Szkła kontaktowego", dlaczego jego stacja wciąż emituje reklamy Leroy Merlin Tomasz Sianecki musiał tłumaczyć się widzowi "Szkła kontaktowego", dlaczego jego stacja wciąż emituje reklamy Leroy Merlin Źródło: Materiały prasowe
d1lsax6
d1lsax6

Wojna w Ukrainie pociąga za sobą nie tylko międzynarodowy sprzeciw i sankcje, ale i reakcje zwykłych obywateli. Polacy nie tylko solidaryzują się z napadniętą Ukrainą czy protestują przeciwko barbarzyńskiej agresji Rosjan, ale i decydują się na konsumencki bojkot. Ten dotyczy już nie tylko rosyjskich marek, ale i zagranicznych firm, dla których wojna nie jest wystarczającym powodem, by zakończyć interesy z agresorem.

Francuskie marki należące do grupy handlowej Adeo, takie jak: Leroy Merlin, Auchan czy Decathlon, które nie tylko nie wycofały się z Rosji, ale i zapowiadają rozwój inwestycji w tym kraju, spotkały się z ostrą krytyką opinii publicznej w Polsce. Wstrzymanie współpracy z Leroy Merlin zapowiedziała też Grupa Discovery, która tworzyła we współpracy z marketem niektóre programy, takie jak np. nadawaną w HGTV "Weekendową metamorfozę".

Miecugow: Nie odpuszczę

Widzowie TVN zauważają jednak, że stacja nie zakończyła współpracy reklamowej z francuską firmą. Wyraźny żal o to miał jeden z widzów "Szkła kontaktowego", który dodzwonił się ostatnio na antenę. Tomasz Sianecki z pewnością nie spodziewał się, że przyjdzie mu wejść w buty rzecznika stacji i tłumaczyć się na wizji.

d1lsax6

- Dlaczego nie umiecie zrezygnować z reklam tego cholernego Leroy Merlin, tych Francuzów? Proszę mi w tej chwili odpowiedzieć na pytanie - przycisnął na wizji gospodarza programu pan Andrzej z Białegostoku.

- Cała nasza firma wycofała się już z Rosji, a jeśli chodzi o współpracę z innymi firmami, które tam zostały, też w dużej mierze się wycofaliśmy, pozostały niektóre rzeczy - tłumaczył Sianecki, ale telewidz nie dał się zbyć.

- Nie nie ma pan racji, skoro od nas coś wymagacie, sami też musicie coś stracić, zrezygnować z czegoś - zauważył pan Andrzej, wyraźnie pomstując na wciąż obecne na antenie kanałów TVN reklamy "Francuzów".

- Z telewizorów idzie reklama tych Francuzów, proszę mi powiedzieć, dlaczego nie umiecie z tego zrezygnować? - dopytywał nieugięty fan programu.

d1lsax6

- Z pewnych form współpracy, i to bardzo istotnych, już zrezygnowaliśmy, ale nie ze wszystkich możemy ze względu na wcześniejsze zobowiązania - podkreślił Sianecki i zakończył tę wyjątkowo niekomfortową dla siebie rozmowę z widzem. Jej zapis możecie zobaczyć poniżej.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij. Poniżej znajdziesz najnowszy odcinek:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lsax6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1lsax6