Trwa ładowanie...

Szefowa TVN zareagowała na anonimowy list "pracowników"

Szefowa Discovery w regionie EMEA, obejmującym m.in. Polskę, odniosła się w mailu do pracowników do treści anonimowego listu, który dotyczy rzekomych nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki. Katarzyna Kieli nazwała opisane zarzuty "niesprawiedliwym i nieprawdziwym atakiem".

Share
Katarzyna Kieli jest dyrektor zarządzającą grupy TVN Discovery.Katarzyna Kieli jest dyrektor zarządzającą grupy TVN Discovery.Źródło: East News
d4bq4dx

Anonimowi autorzy podający się za pracowników TVN wystosowali list, który skierowali w poniedziałek m.in. do wielu redakcji mediów polskich i amerykańskich. W jego treści opisywali zmiany, jakie miały zajść w działaniach TVN Grupa Discovery, i krytykowali sposób zarządzania firmą. Przypomnieli też kwestię przyjęcia poza kolejnością szczepionki na COVID-19 przez szefową Discovery Katarzynę Kieli oraz dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka.

Do zarzutów anonimowych "pracowników" odniosło się biuro prasowe TVN, które podkreśliło, że traktuje list jako "krytykę, która ma na celu jedynie zaszkodzenie nam". Takie same zdania padły w mailu do pracowników TVN wysłanym przez Katarzynę Kieli. Managerka twierdzi, że treść anonimowego listu "w dość zręczny sposób miesza zdarzenia, które miały miejsce, z faktami całkowicie wymyślonymi, a wszystko to jest przeplecione rzekomą troską o przyszłość firmy”.

"W ciągu ostatnich lat niejednokrotnie byliśmy obiektem licznych ataków mających na celu zdyskredytowanie naszej firmy. Takie ataki to bardzo przykre doświadczenie, ponieważ wszyscy niezmiernie ciężko pracujemy, aby nasza firma prężnie się rozwijała" - napisała Kieli.

d4bq4dx

"Liczba pracowników jest dziś wyższa niż cztery lata temu i mamy dalsze plany rozwoju. Sukcesy, które odnosimy świadczą o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Ale zmiany są trudne i często bolesne. To prawda, że z TVN rozstali się niektórzy pracownicy. Czasami była to konieczność, ale w wielu przypadkach, były to również indywidualne decyzje osób, które po prostu miały inne plany" - zaznaczyła Kieli.

Szefowa Discovery w Polsce zwróciła uwagę na kwestię zarządzania w grupie TVN. "(...) przestrzegamy najwyższych standardów i mamy wdrożone rygorystyczne mechanizmy kontroli i zarządzania; wszystkie skargi dotyczące nieprzestrzegania tych norm są badane i na bieżąco adresowane. I nie jest to puste stwierdzenie. Takie same procedury dotyczą zarówno mnie, członków zarządu, jak i każdego z pracowników naszej firmy".

Kieli skomentowała też pozycję TVN na rynku medialnym: "Będziemy krytykowani za wybory, których dokonujemy. Jeśli krytyka jest uzasadniona, będziemy jej słuchać. Jeśli krytyka, tak jak w tym przypadku, ma na celu jedynie zaszkodzenie nam, będziemy szli swoją drogą. Praca, którą wykonujecie jest zbyt ważna, by niweczyły ją niesprawiedliwe i nieprawdziwe ataki. TVN i Discovery będą nadal walczyć o niezależność mediów w Polsce. I zawsze będziemy realizować nasze obietnice wobec widzów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bq4dx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bq4dx