Miało ich już nie być. Nowe TVP Info wraca do dawnych praktyk

Belki wróciły do TVP Info
Belki wróciły do TVP Info
Źródło zdjęć: © TVP Info

19.01.2024 11:50, aktual.: 19.01.2024 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od momentu przejęcia Telewizji Polskiej z anteny programów informacyjnych zniknęły belki (zwane też paskami). Mimo wznowienia sygnału TVP Info od 29 grudnia, belek wciąż brakowało. Dyrektor TAI twierdził, że być może zniknęły raz na zawsze. Jednak 19 stycznia powróciły. Mają podobny styl do poprzednich?

Rewolucja w telewizji publicznej trwa nieprzerwanie od 20 grudnia, kiedy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o zmianach w kierownictwie TVP, PAP oraz Polskiego Radia. Tego samego dnia wstrzymano nadawanie TVP Info, a na antenie TVP nie pojawiły się "Wiadomości". Serwis informacyjny, którego twarzą od lat była Danuta Holecka powrócił po dwóch dniach z nową nazwą "19.30", nowymi prowadzącymi i nowym studiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grzegorz Sajór został nowym dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W kontekście zmian na antenie TVP rozmawiał z "Gazetą Wyborczą". Zdradził też, dlaczego z programów informacyjnych TVP Info i z "19.30" zniknęły belki (paski).

- Proszę zauważyć, że zarówno w programie "19.30", jak i w TVP Info zrezygnowaliśmy z tych pasków czy belek - my to nazywamy belkami - bardzo świadomie, by symbolicznie odciąć się od tego, co było przez ostatnie kilka lat. Jednym z symboli tamtych programów były właśnie te paski, które były określane "paskami grozy". I słusznie. Z tych pasków zrezygnowaliśmy. Ani w "19.30", ani w TVP Info ich nie ma. I w "19.30" myślę, że nie powrócą. W kanale w TVP Info być może się pojawią, bo kanał informacyjny rządzi się trochę innymi prawami - skomentował.

W piątek rano 19 stycznia widzów TVP Info zaskoczyło nie tylko nowe studio, ale również pojawienie się belek, przed którymi tak wzbraniał się nowy szef TAI. Faktycznie na ten moment mają one charakter czysto informacyjny i trudno przyczepić się do jakichkolwiek błędów czy negatywnego przekazu.

  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
  • Belki (paski) wróciły do TVP Info
[1/7] Belki (paski) wróciły do TVP InfoŹródło zdjęć: © TVP Info

Zdaje się, że paski grozy mają swojego następcę, a jest nim TV Republika. Wydarzenia, które miały miejsce w grudniu, stacja jawnie nazywa "zamachem na media koalicji 13 grudnia". Co więcej, prowadzący wprost namawiali na antenie widzów do wzięcia udziału w protestach przeciwko zmianom wprowadzanym przez "pułkownika Sienkiewicza".

Co do samych pasków w jedną z niedziel na antenie TV Republika w nawiązaniu do wyżej wspomnianej sytuacji pojawiła się belka: "Oglądaj Telewizję Republikę na YouTubie, zanim koalicja 13 grudnia odłączy internet".

Wymowna belka na antenie TV Republika w programie Michała Rachonia "#Jedziemy"
Wymowna belka na antenie TV Republika w programie Michała Rachonia "#Jedziemy"© TV Republika

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (137)
Zobacz także