"Szansa na sukces. Eurowizja 2020": Finaliści programu. Kto będzie reprezentował Polskę?

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020": Finaliści programu. Kto będzie reprezentował Polskę?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.02.2020 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w niedzielę, 23 lutego, odbędzie się długo wyczekiwany finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Rotterdamie. Kim są finaliści?

Finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę, 23 lutego, finaliści będą walczyć o bilet do Rotterdamu. Zwycięzca, który pojedzie na konkurs główny do Holandii, zostanie wyłoniony na podstawie głosów widzów i jury. Wśród laureatów znajdują się: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Černý.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Albert Černý?

Albert Černý to pochodzący z Czech wokalista i gitarzysta. Po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności, gdy w wieku 15 lat wykonał cover do utworu “The Scientist” Coldplay. Już po niespełna dobie otrzymał propozycję nagrania debiutanckiej płyty. Album zdobył nagrodę Anděl, która jest czeskim odpowiednikiem Grammy.

W 2013 r. Albert Černý powołał grupę Lake Malawi, która występowała przed takimi zespołami jak np. Thirty Seconds To Mars. W 2015 r. zagrali na festiwalu The Great Espace, a w 2019 r. reprezentowali Czechy podczas Eurowizji.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska jest 17-letnią wokalistką podchodząca z Ciechanowa. Dotarła do finału 10. edycji "The Voice Of Poland", gdzie ostatecznie udało się jej zwyciężyć. W 2016 r. wzięła również udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym "Hit, Hit, Hurra!", który również wygrała.

"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Kim jest Katarzyna Dereń?

Katarzyna Dereń jest polską piosenkarką oraz aktorką dubbingową. Śpiewała w chórach u takich wykonawców jak Ania Szarmach i Frank McComb, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Paulina i Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Marcin Nowakowski, Justyna Steczkowska czy Edyta Górniak. Swojego głosu użyczyła jednej z postaci w filmie "Auta 3".

W 2015 wraz z Mateuszem Krautwurstem nagrała utwór „Something Special”. Z kolei w 2018 r. odbyła się premiera jej pierwszego singla "Just a Few Words". W latach 2018-2019 śpiewała z zespołem RBand w teleturnieju TVP2 "Koło Fortuny".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także