Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020: Zwycięzca "Szansy na sukces" będzie reprezentował Polskę. Jest decyzja TVP

Telewizja Polska ostatecznie zdecydowała, że triumfator programu "Szansa na sukces" będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznego konkursu Eurowizji w Rotterdamie. To pierwszy raz w historii, kiedy muzyczne show TVP wybierze reprezentanta na dorosłą Eurowizję.

Eurowizja 2020: Zwycięzca "Szansy na sukces" będzie reprezentował Polskę. Jest decyzja TVPŹródło: East News
d3rj67b
d3rj67b

Po raz pierwszy w historii "Szansa na sukces" wyłoni reprezentanta Polski na dorosłą Eurowizję. TVP swoją decyzję motywowało m.in. sukcesem Viki Gabor na Eurowizji Junior w 2019 r. 12-letnia wokalistka została wybrana właśnie poprzez "Szansę na sukces". Stacja znajduje też inne powody.

- Festiwal w Opolu dowiódł, jaką siłę w kreacji i promocji talentów ma "Szansa na sukces", który się potem przekłada na sukces sceniczny tych artystów. To 2 uczestników z tego właśnie programu (Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan) zostało laureatami koncertu "Debiuty". Co ciekawe, "Premiery" wygrało z kolei 2 uczestników "The Voice of Poland" (Marcin Sójka i Ania Karwan). To pokazuje siłę nie tylko "Szansy na sukces", ale i ogólnie Telewizji Polskiej w kreacji i promocji piosenki wśród debiutantów - mówił prezes Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski o sukcesach Roksany Węgiel i Viki Gabor: "TVP stworzyło idealne warunki rozwoju"

Preselekcje na Eurowizję w programie "Szansa na sukces" odbędą się w każdą niedzielę od 2 do 23 lutego (3 odcinki eliminacyjne i finał, do którego awansują zwycięzcy kwalifikacji). Reprezentant Polski zostanie wyłoniony w głosowaniu jury i widzów w docinku finałowym.

d3rj67b

Dodajmy, że stacja może wręczyć jednej osobie tzw. Złoty Bilet. Przyzna komuś, kto spełnia wymagania startu w Eurowizji, miejsce w finale programu.

Wokaliści chętni wziąć udział w muzycznym show TVP mogą zgłaszać się do 13 stycznia. W eliminacjach uczestnicy wykonają covery przebojów gwiazdy będącej gościem specjalnym. Zwycięzcę każdego odcinka wybierze 3-osobowe jury. W finale zaśpiewają cover oraz własny utwór przygotowany na Eurowizję.

Konkurs Eurowizji w 2020 r. odbędzie się w Rotterdamie w dniach 12-16 maja.

d3rj67b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rj67b