Trwa ładowanie...

Szaleństwo w telewizji Putina. Prezenter "napluł" na groby 60 mln ofiar

Kremlowski propagandysta Władimir Sołowjow od miesięcy dwoi się i troi, by przekonać naród rosyjski do słuszności działań wojennych w Ukrainie. Jego programy na kanale Rossija 1 są pełne niedorzecznych i często sprzecznych wywodów, głoszonych przez Sołowjowa i zaproszonych ekspertów. Ostatnio prezenter opowiadał, w czym sowieckie łagry były lepsze od niemieckich obozów zagłady. A wymordowanie milionów więźniów nazwał "reedukacją".

Władimir Sołowjow zachwalał działalność sowieckich łagrów, w którym zginęło kilkadziesiąt milionów ludziWładimir Sołowjow zachwalał działalność sowieckich łagrów, w którym zginęło kilkadziesiąt milionów ludziŹródło: Materiały prasowe
d1o5vit
d1o5vit

Władimir Sołowjow to podręcznikowy przykład propagandysty, który zrobi wszystko, by przemilczeć niewygodne fakty i pokazać w dobrym świetle swoich pracodawców. Nawet, jeśli mają na rękach krew niewinnych obywateli Ukrainy. - My nienawidzimy grzechu, a nie grzeszników. I dlatego zwyciężymy. Bo dostrzegamy ludzi i walczymy za ich dusze - twierdził ostatnio Sołowjow na kanale Rossija 1.

Jego zdaniem mieszkańcy Ukrainy są "zarażeni nazizmem" i tak jak "potomkowie nazistowskiej idei w Europie" nie patrzą na Rosjan jak na ludzi. Sołowjow żalił się na antenie, że Ukraińcy "dehumanizują Rosjan" i odmawiają im "prawa do bycia sobą".

- Dla nich jesteśmy orkami, rasistami, a my nadal ich żałujemy. My nadal uznajemy ich za swoich, choć pogubionych, z głowami zwróconymi w niewłaściwym kierunku - mówił naczelny propagandysta.

Wywody o "dehumanizowaniu Rosjan" i "walce o dusze Ukraińców" poprzedziła wstrząsająca wypowiedź, w której Sołowjow przekonywał do słuszności istnienia łagrów. Czyli de facto komunistycznych obozów koncentracyjnych, obozów przymusowej pracy, w których od 1918 r. do śmierci Stalina w 1953 r. mogło zginąć nawet 60 mln ludzi.

d1o5vit

- W sowieckich obozach pracy było wiadomo, jak się nazywasz i jakim prawem zostałeś uwięziony. Zachowywałeś osobowość. W niemieckich obozach koncentracyjnych byłeś pozbawiony osobowości - przekonywał Sołowjow.

- Celem sowieckich łagrów, jakby na to nie patrzeć, była reedukacja. Niemiecki obóz koncentracyjny, europejski obóz koncentracyjny miał za zadanie zniszczyć cię jako osobę, a później rozbić cię na kawałki - głosił prezenter państwowej telewizji rosyjskiej.

Gwiazdy Jacka Kurskiego. Wylansował kilka nazwisk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o5vit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1o5vit