Trwa ładowanie...
tvn
MD
20-07-2021 08:47

Święto w cieniu afery. Od rana widzów czeka niespodzianka

Ważą się losy TVN, ale stacja nie zamierza zwalniać tempa. Choć dalej nie wiadomo, co z koncesją i jak zakończy się polityczna wojna o "lex TVN", prezenterzy już szykują się na urodziny stacji. Co czeka widzów?

Share
Anita Werner poprowadzi specjalne, urodzinowe wydanie "Faktów" w TVNAnita Werner poprowadzi specjalne, urodzinowe wydanie "Faktów" w TVNŹródło: Materiały prasowe
d1zor1z

Od kilku tygodni głośno jest o sporze KRRiT z TVN i doniesieniach o tym, że TVN24 może stracić koncesję. Przypomnijmy, że projekt nowej ustawy zakłada, że koncesja na może być udzielona "osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Co oznacza, że stacja TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery, zarządzana za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV w Holandii, nie spełniałaby nowych przepisów.

TVN nie odpuszcza i nie zwalnia tempa. Szykowane są urodziny stacji, które prezenterzy będą świętowali razem z widzami.

Zobacz: Lex TVN. Były szef KRRiT. "To tylko pretekst. Walka ze stacją, motywy polityczne"

Obchody jubileuszowe rozpoczną się w sobotę, 7 sierpnia, programem "#Nasze 20-lecie". Poprowadzą go Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki, którzy podsumują 2020 r.

d1zor1z

W niedzielę, 8 sierpnia dziennikarze TVN pojawią się w różnych miastach Polski na specjalnych debatach. Tego samego dnia zostanie też pokazane specjalne wydanie "Loży Prasowej" z redaktorami naczelnymi największych polskich tytułów, które poprowadzi Małgorzata Łaszcz. Dziennikarka jest gospodynią "Loży" od września 2001 roku.

O godz. 20:00 TVN24 pokaże urodzinowe wydanie debaty "Zawód: dziennikarz". Spotkanie poprowadzi Anna Jędrzejowska. Wśród gości pojawią się zdobywcy najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce. "Swoją pracą udowodnili, jak duży i realny wpływ na życie konkretnych osób, społeczeństw, instytucje oraz systemy polityczne i państwowe mają niezależni dziennikarze" - czytamy w komunikacie prasowym TVN.

"W dniu urodzin, w poniedziałek 9 sierpnia, antena TVN24 będzie miała od rana oprawę urodzinową. Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki pokażą kulisy pracy stacji, oprowadzą po studiach i miejscach w redakcji, które nasi widzowie znają tylko z ekranu albo nie mieli okazji ich dotąd zobaczyć wcale. Będą rozmawiać z tymi, którzy występują przed kamerą, ale też z tymi, których na co dzień nie widać, a bez których telewizja by nie istniała" - informują.

d1zor1z

O godzinie 12:00 – dokładnie jak 20 lat temu – specjalne wydanie serwisu poprowadzi Anita Werner.

d1zor1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zor1z
d1zor1z