Trwa ładowanie...

Suski nie zostawia suchej nitki na Trójce i prezes Polskiego Radia. "Katastrofalny spadek słuchalności"

Rada programowa Polskiego Radia odrzuciła sprawozdanie Trójki z realizacji misji publicznej za ubiegły rok. Jej szef Marek Suski nie kryje rozczarowania prezes stacji Agnieszką Kamińską i alarmującą sytuacją.

Marek Suski nie kryje rozczarowania sytuacją w Polskim RadiuMarek Suski nie kryje rozczarowania sytuacją w Polskim RadiuŹródło: East News
d2ft1y5
d2ft1y5

Rada programowa Polskiego Radia odrzuciła sprawozdanie z realizacji misji publicznej za ubiegły rok. Jej przewodniczący Marek Suski nie kryje rozczarowania prezes Agnieszką Kamińską i stanem, w jakim wciąż znajduje się Program 3 Polskiego Radia.

Jak donoszą Wirtualne Media, przeciwko sprawozdaniu zagłosowało sześciu członków rady (m.in. Piotr Apel, Andrzej Różański i Jan Ordyński), pięciu wstrzymało się od głosu (m.in. Marek Suski i Małgorzata Gosiewska), a poparło jedynie dwóch (Jędrzej Karol Lipski i Dariusz Wasilewski).

Trójka. Kuba Strzyczkowski odwołany. Były minister ocenia: oni budują tubę propagandową

W rozmowie z portalem przewodniczący Rady nie krył niezadowolenia z sytuacji w Polskim Radiu.

d2ft1y5

- W Polskim Radiu jest od dłuższego czasu kryzys. Jest bardzo duży spadek dochodów z reklam. Jest bardzo zła sytuacja w Trójce, wciąż nie ma dyrektora Programu 3. W ciągu roku trzykrotnie zmieniali się dyrektorzy. W Polskim Radiu nie dzieje się dobrze - mówił Suski.

Poseł PiS stwierdził, że Trójka "nie radzi sobie ze znalezieniem pomysłu na siebie". Podkreślił też, że spadek słuchalności jest katastrofalny, a "pani prezes nie przedstawiła wizji wyjścia z tej sytuacji".

- Z niepokojem oczekujemy wciąż na przedstawienie ramówki Programu 3 Polskiego Radia. Trójka nie tylko nie ma dyrektora, ale nawet nie ma ramówki. W połowie kwietnia informowaliśmy, że rada programowa odrzuciła wiosenną ramówkę Programu 3. Później prezes Polskiego Radia przekonywała, że ramówka została dobrze przygotowana - tłumaczy Suski.

d2ft1y5

Wtóruje mu Jan Ordyński, członek rady programowej bliski opozycji.

- W Polskim Radiu źle się dzieje. Prezeska i dyrektor Paweł Kwieciński twierdzą, że się bardzo dobrze dzieje w Trójce. Nawet poseł Suski powiedział, że opowiadają bzdury i to jest nieprawda. Bardzo spadła słuchalność, a radio nie wypełnia misji publicznej lub bardzo słabo wypełnia w niektórych dziedzinach. Była chwalona Dwójka i Czwórka, ale Jedynka i Trójka, czyli dwie czołowe anteny, zostały bardzo mocno skrytykowane - mówił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Ostatnio ujawniono przychody publicznej rozgłośni za rok 2020. Pomimo drastycznego spadku słuchalności stacji Polskiego Radia jego pracownicy nie mogą narzekać na zarobki, a zwłaszcza prezes zarządu Agnieszka Kamińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ft1y5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ft1y5