Trwa ładowanie...

Tak chcą ratować Trójkę. Dobra zmiana już słyszalna na antenie

Trójka w końcu ma nową ramówkę. Jak twierdzi dyrektor Programu 3 PR to "świeże, nowoczesne spojrzenie na radio", dzięki któremu stacja chce zdobyć zupełnie nowych słuchaczy. Ma w tym pomóc m.in. Redbad Klynstra i nowa "Lista przebojów".

Prezes PR od dawna mówiła o potrzebie odważnych zmian w Trójce. Nowy dyrektor rozgłośni w końcu zaprezentował je w nowej ramówce Prezes PR od dawna mówiła o potrzebie odważnych zmian w Trójce. Nowy dyrektor rozgłośni w końcu zaprezentował je w nowej ramówce Źródło: East News
d4clapf
d4clapf

Ze sporym opóźnieniem, 8 lutego, rusza nowa ramówka radiowej Trójki. Poprzednia oferta programowa opracowana pod wodzą Kuby Strzyczkowskiego, która miała być wprowadzona jesienią, przepadała (podobnie jak większość zespołu) wraz z odwołaniem go z funkcji dyrektora. Za nową koncepcję ramówki odpowiada następca Strzyczkowskiego, Michał Narkiewicz-Jodko, który na początku lutego ogłosił "zimowo-wiosenną ramówkę". Jak czytamy na stronach rozgłośni, propozycje Trójki mają nie tylko odpowiadać na potrzeby dotychczasowych słuchaczy, ale i przyciągnąć zupełnie nowych odbiorców.

- Nasza nowa ramówka będzie dopasowana do stałych odbiorców, ale też zaprezentuje świeże, nowoczesne spojrzenie na radio, które ma za zadanie zainteresować słuchaczy dotychczas z Trójką niezwiązanych. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy nowe twarze – mówi Michał Narkiewicz-Jodko, dyrektor i redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Nowa "Lista przebojów" w ramówce

Jak podaje portal Press, jedną z nowych radiowych osobowości na antenie będzie m.in. Redbad Klynstra, który w sobotnie przedpołudnie poprowadzi audycję "Klynstra o teatrze". O kulinariach słuchaczom Trójki opowiadać zaś będzie znana m.in z "Pytania na śniadanie" czy programu "Top Chef" Adriana Marczewska. Na antenie Trójki zadebiutuje też Konrad Biliński – muzyk, producent i kompozytor oraz Tomasz Dudek, który dołączy m.in. do Karola Gnata (znanego z TVP info) i Jędrzeja Kodymowskiego jako gospodarz "Przebojowej soboty".

Słuchaczy ma też przyciągnąć m.in. audycja poświęcona piosence aktorskiej czy autorski przegląd list przebojów ze świata Łukasza Ciechańskiego, który będzie pojawiał się w piątkowym paśmie. O tej samej porze, o której przez kilkadziesiąt lat Marek Niedźwiecki prezentował Listę przebojów.

d4clapf

Lekko przesunięte zostanie z kolei popołudniowe pasmo "Zapraszamy do Trójki", prowadzone od poniedziałku do czwartku przez Witolda Lazara, a w piątki przez Karola Gnata. Od poniedziałku audycja nadawana będzie od godziny 15 do 18.

Dobra zmiana już słyszalna na antenie

Przypnijmy, że po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego prezes PR Agnieszka Kamińska wielokrotnie podkreślała potrzebę zdecydowanych zmian na antenie Trójki, związaną ze spadkiem słuchalności w ostatnich latach.

- W końcu trzeba wziąć pod uwagę, że zmieniają się słuchacze i ich preferencje, że konkurencja cały czas coś zmienia i wprowadza nowości, że nie przychodzą nowi młodsi słuchacze i w konsekwencji spada słuchalność. W tej sytuacji trzeba sobie zadać pytanie: jeżeli coraz mniej osób słucha naszego programu, to może trzeba coś w nim zmienić? - stwierdziła prezes PR, zaznaczając, że poprzedni zespół Trójki był zamknięty na sugestie i zmiany.

Agnieszka Kamińska podkreślała, że nowa Trójka ma mieć charakter "muzyczno-rozrywkowo-kulturalny z naciskiem na muzykę i i kulturę". W połowie stycznia zapewniała, że pozytywne zmiany już słychać na antenie.

d4clapf

- (...) W ramówce są nowe audycje, sporo nowych i ciekawych osobowości wśród prowadzących, a przede wszystkim od nowa sformatowany profil muzyczny. To już wyraźnie słychać na antenie, proszę posłuchać i sprawdzić - mówiła w połowie stycznia w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Przypomnijmy, że w ostatnim badaniu słuchalności Radio Track radiowa Trójka zanotowała kolejny niechlubny rekord. W ostatnim kwartale ubiegłego roku miała zaledwie 2,4 proc. udziału w rynku słuchalności. Wyprzedziło ją nawet informacyjne radio TOK FM.

d4clapf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4clapf