Trwa ładowanie...

Śmiertelne pobicie zakonnika. "Wiadomości" uderzają w Nitrasa i Strajk kobiet

Nie milkną echa po śmierci franciszkanina, który został znaleziony z ciężkimi obrażeniami głowy 11 listopada w siedleckim parku. Trwa śledztwo. Nie wiadomo, co było motywem pobicia, czy sprawca wiedział, że atakuje duchownego. "Wiadomości" TVP doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale i tak postanowiły wykorzystać śmierć zakonnika jako kolejny dowód na to, że Kościół katolicki w Polsce "co raz częściej pada ofiarą aktów agresji".

"Wiadomości" powiązały śmierć księdza z głośną wypowiedzią Nitrasa o "piłowaniu katolików""Wiadomości" powiązały śmierć księdza z głośną wypowiedzią Nitrasa o "piłowaniu katolików"Źródło: TVP VOD
dsrgun0

- Nie żyje skatowany zakonnik, który posługiwał w Siedlcach na Mazowszu. W czwartkowy wieczór w jednym z parków znaleziono nieprzytomnego księdza Maksymiliana Adama Świerżewskiego. Kapłan zmarł w szpitalu. Miał zaledwie 35 lat. Wstępne nieoficjalne ustalenia wskazują, że ksiądz został śmiertelnie pobity – mówiła Edyta Lewandowska w niedzielnym (14.11) wydaniu "Wiadomości".

- Obecnie kwalifikujemy ten czyn, jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym, ale po sekcji zwłok, gdy będzie wiedza na temat mechanizmu zgonu i mechanizmu działania sprawcy, niewykluczone, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako zabójstwo – to słowa prokuratora Jarosława Wardaka z soboty, które nie padły w "Wiadomościach".

Przypomniano za to, że "w ostatnich miesiącach dochodziło do wielu aktów agresji na Kościół. Od niszczenia świątyń po fizyczne ataki na duchownych".

tvp TVP VOD
Źródło: TVP VOD

- W tej sprawie prowadzonej jest jeszcze śledztwo, więc tak naprawdę do końca nie wiemy o podłożu tego pobicia – mówił Adam Borowski, opozycjonista w czasach PRL. Po czym dodał: – Niemniej jednak ta kampania antykatolicka, antyklerykalna trwa od kilku lat.

dsrgun0

Te słowa były wodą na młyn "Wiadomości", które wokół śmiertelnego pobicia księdza z nieustalonych dotąd pobudek zbudowały narrację uderzającą w opozycję.

- Ataki nasiliły się, gdy środowiska lewicowe, w tym zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci z tzw. Strajku kobiet, wezwali wprost do niszczenia świątyń – mówił reporter "Wiadomości". W materiale pokazano Martę Lempart skandującą "Wyp…ać!" i mówiącą w Radiu Zet, że nie ma nic złego w niszczeniu fasad kościołów.

"Wiadomości" nie omieszkały przypomnieć swoim widzom, że politycy opozycji chodzili z nią ramię w ramię w antyrządowych marszach. Tradycyjnie przypomniano też wypowiedzi Sławomira Nitrasa z sierpnia br., gdy mówił o "piłowaniu katolików" i wyrażał nadzieję, że jeszcze w tym pokoleniu "katolicy w Polsce będą mniejszością".

Sharon Stone dowiedziała się o sytuacji w Polsce. Nie gryzła się w język

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsrgun0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsrgun0