Trwa ładowanie...

Skandaliczna belka to nie wszystko. 16 skarg na "Wiadomości"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymuje kolejne skargi na "Wiadomości". Od wybuchu wojny w Ukrainie wpłynęło już 16. Głównie dotyczą materiałów na temat Donalda Tuska.

Skandaliczna belka w "Wiadomościach" to nie wszystkoSkandaliczna belka w "Wiadomościach" to nie wszystkoŹródło: kadr z programu, fot: x
d2basna
d2basna

"Wiadomości" TVP nie rezygnują z tradycyjnej narracji. Nawet w obliczu dramatycznych wydarzeń za wschodnią granicą. Relacjonując je, szybko wróciły do ataków na Donalda Tuska. Niedawno "Press" informował o skardze na skandaliczną belkę z napisem "Europejska Partia Putina". Takim określeniem redakcja "Wiadomości" nazwała Europejską Partię Ludową, na czele której stoi Tusk.

"Zarzucamy nadawcy działanie sprzeczne z art. 18 ust. 1 Ustawy o Radiofonii i Telewizji poprzez rozpowszechnianie treści godzących w polską rację stanu oraz z art. 21 ust. 2 poprzez niezachowanie zasad rzetelności i kierowania się odpowiedzialnością za słowo" – napisano wówczas w skardze.

Zobacz wideo: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Jak się okazuje, oburzenie na wydanie "Wiadomości" z 16 marca to tylko jeden z przykładów. Od 24 lutego w sprawie "Wiadomości" TVP wpłynęło 16 skarg – poinformowała "Press" Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

d2basna

Skarga wpłynęła na materiał z 27 lutego za "nierzetelny przekaz na tematu Donalda Tuska". Na wydanie z 1 marca za emitowanie drastycznych scen z wojny bez ostrzeżeń. Wydania z 9 i 15 marca za sposób relacjonowania działań wojennych. Najwięcej, bo aż pięć, wypłynęło na program z 17 marca – po "Europejskiej Partii Putina" "Wiadomości" poszły jeszcze dalej, porównując Donalda Tuska… do Władimira Putina (za podobny sposób pocierania rąk).

"Press" przypomina ponadto, że skarga na wydanie z 18 marca dotyczyła stronniczości i ataku na opozycję i kraje Unii Europejskiej. Na wydanie z 22 marca zaś skarga wpłynęła za oskarżenia Niemców o sprowokowanie wojny na Ukrainie.

Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tradycyjnie przeprowadzi postępowanie w każdej z tych spraw. Wystąpi do nadawcy – w tym przypadku TVP o udostępnienie materiałów i wyjaśnienia. Po rozpatrzeniu spraw zajmie odpowiednie stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2basna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2basna