Trwa ładowanie...

Skargi na "Wiadomości" TVP. KRRiT weźmie pod lupę m.in. "paski"

Pięć skarg na "Wiadomości" TVP wpłynęło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od chwili orzeczenia TK o delegalizacji aborcji z przesłanek patoembriologicznych. Wszystkie dotyczyły tego, jak w programie TVP relacjonowano protesty kobiet.
Share
Do KRRiT wpłynęło w ostatnim czasie kilka skarg. Jedna  z nich dotyczyła paska o "lewackim faszyzmie"
Do KRRiT wpłynęło w ostatnim czasie kilka skarg. Jedna z nich dotyczyła paska o "lewackim faszyzmie"Źródło: Kadr z TVP
d4ksz9j

O skargach na "Wiadomości" TVP, które wpłynęły do KRRiT, informuje serwis Press.pl. Do końca października na główny program informacyjny Telewizji Polskiej wpłynęło pięć zażaleń, wszystkie skierowano po 22 października tj. dacie wydania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego legalności aborcji z przesłanek patoembriologicznych. Pierwsza ze skarg, z 25.10., dotyczyła fragmentu drastycznego filmu pokazującego zabieg aborcji, który wyemitowały "Wiadomości".

Druga odnosiła się do pasków informacyjnych. W wydaniu z 27 października pojawiło się sformułowanie "Lewacki faszyzm niszczy Polskę", dotyczące protestujących przeciwko wyrokowi TK. Jak podaje Press, "Wiadomościom" TVP zarzucono brak obiektywizmu, tendencyjność i stronniczość a także podsycanie agresji społecznej.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Kolejna skarga dotyczy m.in. obrazy uczuć religijnych w związku z porównaniem w programie TVP protestujących w obronie praw kobiet do działań komunistów wobec ks. Jerzego Popiełuszki. Dwie ostanie skargi dotyczyły wydań z 30 i 31 października. Zastrzeżenia skarżących budziła rzetelność, a raczej jej brak, ze strony TVP przy relacjonowaniu demonstracji przeciwników wyroku TK, a także kwestii pokazywanych w "Wiadomościach" wulgaryzmów.

d4ksz9j

Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, w związku z nadesłanymi skargami zwróci się do nadawcy o przedstawienie stanowiska, a następnie wyda stosowny komunikat.

Przypomnijmy, że skargi na nadawcę można nadsyłać pocztowo lub za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej KRRiT. Zgodnie z uprawnieniami, KRRiT za złamanie zapisów ustawy o radiofonii i telewizji może nałożyć na nadawcę karę pieniężną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ksz9j

Podziel się opinią

Share
d4ksz9j
d4ksz9j