Trwa ładowanie...

Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości"? Nie są to małe pieniądze

"Wiadomości" TVP w ostatnich latach mocno podzieliły widzów. Wielu krytykuje program nazywając go propagandowym. Ale oglądalność wciąż rośnie. Ile zarabiają największe gwiazdy "Wiadomości"?

Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości"? Nie są to małe pieniądzeŹródło: Wiadomości TVP
d3h2frj
d3h2frj

Krytycy zarzucają "Wiadomościom", że zamiast bezstronnie i obiektywnie informować, ocieplają wizerunek rządzących i uderzają w opozycję. Emitowane w programie materiały były kilkakrotnie zgłaszane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mimo to "Wiadomości" notują wzrost oglądalności.

Twarzami "Wiadomości" są Michał Adamczyk, Danuta Holecka, Edyta Lewandowska i Agnieszka Oszczyk. Wielu zastanawia się, ile zarabiają na swojej pracy.

Jak sprawdził plotek.pl, z danych zawartych w ramach sprawozdania finansowego TVP wynika, że dwa lata temu korespondenci zagraniczni zarabiali średnio 17 tys. zł. Dziennikarze dostawali pensję w wysokości 7-12 tys. zł.

Możliwe jednak że największe gwiazdy "Wiadomości" otrzymują znacznie wyższe stawki. Jak informował w 2017 r. "Dziennik Gazeta Prawna", Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiali 40 tys. zł netto.

d3h2frj

- Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Zobacz także: "Przeskakujący licznik" w trakcie wypowiedzi uczestników debaty prezydenckiej

d3h2frj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h2frj