Trwa ładowanie...

Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości"? Nie są to małe pieniądze

"Wiadomości" TVP w ostatnich latach mocno podzieliły widzów. Wielu krytykuje program nazywając go propagandowym. Ale oglądalność wciąż rośnie. Ile zarabiają największe gwiazdy "Wiadomości"?

Share
Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości"? Nie są to małe pieniądze
Źródło: Wiadomości TVP
d38dx3w

Krytycy zarzucają "Wiadomościom", że zamiast bezstronnie i obiektywnie informować, ocieplają wizerunek rządzących i uderzają w opozycję. Emitowane w programie materiały były kilkakrotnie zgłaszane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mimo to "Wiadomości" notują wzrost oglądalności.

Twarzami "Wiadomości" są Michał Adamczyk, Danuta Holecka, Edyta Lewandowska i Agnieszka Oszczyk. Wielu zastanawia się, ile zarabiają na swojej pracy.

Jak sprawdził plotek.pl, z danych zawartych w ramach sprawozdania finansowego TVP wynika, że dwa lata temu korespondenci zagraniczni zarabiali średnio 17 tys. zł. Dziennikarze dostawali pensję w wysokości 7-12 tys. zł.

d38dx3w

Możliwe jednak że największe gwiazdy "Wiadomości" otrzymują znacznie wyższe stawki. Jak informował w 2017 r. "Dziennik Gazeta Prawna", Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiali 40 tys. zł netto.

- Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Zobacz także: "Przeskakujący licznik" w trakcie wypowiedzi uczestników debaty prezydenckiej

d38dx3w

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38dx3w
d38dx3w