Trwa ładowanie...

Skandaliczny materiał TVP. KRRiT zalana skargami wściekłych widzów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odebrała 1000 skarg od widzów na program "Rodzinny ekspres", w którym postulowano, aby wzorem średniowiecza przywiązywać krnąbrnym kobietom kamień u szyi.

Rafał Patyra, gospodarz programu "Rodzinny ekspres"Rafał Patyra, gospodarz programu "Rodzinny ekspres"Źródło: East News
dkdqodo
dkdqodo

Jak poinformowała WP rzecznik prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska, Rada odebrała do tej pory tysiąc skarg na program "Rodzinny ekspres" wyemitowany 24 października w TVP.

Program w założeniu przedstawia chrześcijański punkt widzenia na życie rodzinne. Jego gospodarzem jest Rafał Patyra. W ostatnim odcinku widzowie usłyszeli sugestię lektora, że być może warto by wrócić do starych praktyk i przywiązywać kobiecie kamień u szyi za pewne wykroczenia.

Dokładnie słowa te brzmiały: "Kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie."

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

TVP wyjaśniła, że chodziło o "mało wysublimowany żart".

dkdqodo

Teresa Brykczyńska, rzecznik KRRiT poinformowała WP, że widzowie skarżą się na emitowanie treści dyskryminujących kobiety i naruszających ich godność.

Rzecznik KRRiT tłumaczy dalsze procedury: - Wyjaśnimy teraz, czy skargi są zasadne. Wyślemy do nadawcy wniosek, aby się do tych zarzutów ustosunkował i przysłał Radzie materiały z tą audycją. Wtedy dokonamy jego analizy.    

dkdqodo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdqodo