Seksskandal z polskim dyplomatą. "Tym razem tego nie odpuścimy!"

Gingle Wang - aktorka z serialu "Gra o prezydenturę"
Gingle Wang - aktorka z serialu "Gra o prezydenturę"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.07.2023 12:53, aktual.: 09.07.2023 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial Netfliksa "Gra o prezydenturę" będący fikcyjną opowieścią o tajwańskiej polityce, wywołał bezprecedensową falę #MeToo na Tajwanie. Jeden z pobocznych wątków dotyczył działaczki, która była seksualnie molestowana przez jednego z członków partii. Po emisji serialu w przestrzeni publicznej zaczęły się pojawiać świadectwa pokrzywdzonych kobiet.

Tajwański serial "Gra o prezydenturę" pojawił się na platformie pod koniec kwietnia. Produkcja opowiada o osobach procujących w sztabie wyborczym jednej z partii, które muszą podejmować, pod względem moralnym, trudne decyzje, poruszając się w brutalnym świecie polityki.

W jednej ze scen tajwańskiego serialu młoda działaczka wyznaje swojemu przełożonemu, że była seksualnie molestowana przez jednego z członków partii. Ten obiecuje zająć się sprawą i wygłasza w stronę kamery fundamentalne dla całej sprawy zdanie: "Tym razem tego nie odpuścimy!".

Wave Makers | Official Trailer | Netflix

Wiele osób jest przekonana, że scena ta sprawiła, że w Tajwanie, w przestrzeni publicznej zaczęły się pojawiać świadectwa pokrzywdzonych kobiet na niespotykaną do tej pory skalę. Jedna ze spraw dotyczy zarzutów wysuniętych pod adresem polskiego dyplomaty.

W tekście Amy Chang Chien, który został opublikowany w dzienniku "New York Times" czytamy, że 27-letnia Lai Yu-fen napisała w mediach społecznościowych, że stała się ofiarą napaści seksualnej jesienią ubiegłego roku. Kobieta od razu zgłosiła się na policję. Polskie Biuro w Tajpej, które pełni funkcję ambasady i gdzie dyplomata pracował na jednym ze stanowisk, przekazało dziennikarce "NYT" jedynie informację, że współpracowało w tej sprawie z miejscowymi organami ścigania.

Amy Chang Chien dodaje, że ostatecznie prokuratura nie postawiła Polakowi zarzutów, a on sam pod koniec 2022 r. opuścił Tajwan. Oskarżany dyplomata nie odpowiedział dziennikarce na pytania wysłane mailem.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" żegnamy Harrison Forda, znęcając się nad nowym "Indianą Jonesem" i płaczemy po Henrym Cavillu, ostatni raz masakrując "Wiedźmina" z jego udziałem. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także