"Sanatorium miłości": Wiesia szyje maseczki. "Nie mam pieniędzy na ich kupowanie"
Wiesława Kwiatek z "Sanatorium miłości" wzięła sprawy w swoje ręce. W dobie koronawirusa postanowiła sama zadbać o ochronę swojego zdrowia. Ruszyła z produkcją maseczek.
07.04.2020 10:22
Wiesława Kwiatek była jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej charakterystycznych bohaterek 1. edycji "Sanatorium miłości". Zawsze pogodna, uśmiechnięta, niepoprawna optymistka. Każdego dnia rozpierała ją energia. Niestety, teraz, przez pandemię koronawirusa, prawie nie rusza się z domu, choć jeszcze dwa tygodnie temu pozwalała sobie na spacer po lesie.
- Podeszłam do sprawy bardzo poważnie. Ale ja raczej nie siedzę w domu. Stosuję się do wytycznych. Chodzę w miejsca, gdzie nie ma ludzi, w miejsca odosobnione. (...) Jestem zbyt energiczna, żeby dać się zamknąć. Wychodzę na balkon, gdzie ćwiczę. Ale chodzę też do lasu, gdzie oddaję się sportowi. (...) Noszę rękawiczki, dezynfekuję ręce i stosuję się do wszelkich zaleceń. Wychodzę, ale przestrzegam zasad - mówiła niedawno w rozmowie z WP.
Wiesia nie zamierza jednak siedzieć bezczynnie. Jak informuje "Rewia", seniorka wyciągnęła z szafy zakurzoną maszynę do szycia i zaczęła tworzyć ochronne maseczki.
- Wzięłam kawałek elastycznego materiału i obcięłam kawałek o długości ok. 17 cm. Do tego przyszyłam gumki, jak uszy, zmarszczyłam brzegi. 10 minut roboty i gotowe! Nie mam pieniędzy na kupowanie maseczek po 20 złotych, których zresztą nie ma już w sklepach. Każdy posiada w domu coś z rozciągliwej bawełny. Tylko pamiętajcie o dwóch warstwach! - zaapelowała na łamach tygodnika.
ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.
Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.