Trwa ładowanie...
d16d6av

Sanatorium miłości

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

''Sanatorium miłości'' to polski program rozrywkowy, który jest emitowany na TVP1. Powstał dzięki pomysłowi Piotra Poraja Poleskiego oraz Iwony Karpiuk. Pierwszy odcinek ''Sanatorium miłości'' miał swoją premierę 20 stycznia 2019 roku. Prowadzącą jest Marta Manowska prezenterka znana z programu ''Rolnik szuka żony''. Uczestnikami mogą być jedynie osoby, które ukończyły 60 lat.

Sanatorium miłości – opis programu

W ''Sanatorium miłości'' bierze udział 12 osób, czyli 6 kobiet i 6 mężczyzn. Wszyscy przebywają w jednym z uzdrowisk w Ustroniu, gdzie przez 3 tygodnie mają szansę na zapoznanie oraz przeżycie niesamowitych wrażeń. Założeniem ''Sanatorium miłości'' jest przełamanie stereotypu związanego ze starszymi ludźmi.

Tym sposobem ''Sanatorium miłości'' jest reality show, który przedstawi osoby starsze od innej strony. Wpisaną misją programu jest pokazanie życia emerytów pod kątem ich doświadczenia. W kurorcie spotykają się ludzie, którzy mogą wzajemnie podzielić się przeżyciami, a także udowodnić, że pomimo wieku wciąż mają w sobie energię i nadzieję na przyszłość. Biorąc pod uwagę takie czynniki, ''Sanatorium miłości'' to program rozrywkowy z naciskiem na obyczajowość.

Uczestnicy ''Sanatorium miłości'' w większości są osobami, które dopiero w wieku emerytalnym zaczynają myśleć o sobie. Samotność daje się im we znaki w różnych dziedzinach życia codziennego, a taki wyjazd do uzdrowiska daje szansę, jakiej wcześniej nie mieli. Według prowadzącej ''Sanatorium miłości'' Marty Manowskiej, zaproszone starsze osoby w końcu mogą zrealizować dawne marzenia.

Warto zaznaczyć, że produkcja ''Sanatorium miłości'' jest programem autorskim. Zainteresowanie programem wykazały stacje z innych państw, np. Niemiec, USA, Turcji, Słowacji, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. ''Sanatorium miłości'' zostało zgłoszone do konkursu Pitch and Play organizowanego w Budapeszcie. Program zyskał uznanie oraz nagrodę dla najlepszego reality show w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sanatorium miłości – bohaterki pierwszego sezonu

  • Walentyna Kozioł – ma 66 lat, pochodzi z Mikołowa. Bardzo wyrozumiała oraz tolerancyjna. Jak przyznaje, potrafi wiele wybaczyć. Obecnie prowadzi wypożyczalnię strojów karnawałowych, ale jej prawdziwą pasją jest projektowanie oraz szycie. Była mężatką przez 20 lat i po wielu latach samotności postanowiła to zmienić.
  • Joanna Tunney – ma 63 lata. Aktywna, regularnie oddaje się pasjom sportowym, m.in. uprawia jogę oraz nordic walking. W przeszłości pracowała dla wielu zagranicznych firm farmaceutycznych jako księgowa i dyrektor finansowy. Jej największe marzenia to dom na wsi oraz gromada zwierzaków.
  • Janina (zwana Niną) Busk – ma 62 lata. Technolog, ale największą miłością darzy zagraniczne podróże. Odwiedziła prawie całą Europę, a także USA, gdzie przez 10 lat mieszkała. Bardzo lubi malować i tańczyć. Dla nowego ukochanego jest w stanie rzucić wszystko i zacząć od nowa.
  • Małgorzata Zimmer – ma 62 lata. Inżynier towaroznastwa, lecz zawodowo spełniała się jako stewardessa. W przeszłości prowadziła także własną działalność gospodarczą aż do emerytury. Uprawiała strzelectwo sportowe, a także taniec. Od kilku lat jest wdową i poszukuje człowieka o podobnych upodobaniach.
  • Wiesława Kwiatek – ma 65 lat. Przez większą część życia zajmowała się domem i rodziną. Od blisko 16 lat pozostaje wdową i chcąc na chwilę zapomnieć o samotności, skupiła się na aktorstwie. Ma na swoim koncie kilka małych ról u Krzysztofa Zanussiego i Bartosza Konopki.
  • Teresa Wąsowicz – ma 61 lat. Pracowała w biurze podróży oraz w banku. Nigdy nie wyszła za mąż i, jak sama przyznała, tylko raz była naprawdę zakochana. Za swoją rodzinę traktuje najbliższą przyjaciółkę oraz jej krewnych. Marzy o ślubie, aby w jesieni życia uporządkować swoje uczucia.

Sanatorium miłości – bohaterowie pierwszego sezonu

  • Cezary Mocek – miał 66 lat. Uwielbiał muzykę oraz taniec, od razu rozkręcał każdą imprezę. Lubił szybką jazdę samochodem, a także wycieczki rowerowe. To córka namówiła go do udziału w programie. Niestety, pan Cezary zmarł 20 lutego 2019 roku w trakcie realizacji ''Sanatorium miłości''.
  • Ryszard Kruszelnicki – ma 71 lat. Aktywnie trenuje kolarstwo szosowe i przy okazji bardzo dba o dietę. Zawodowo związany z budownictwem, wyjeżdżał także na kontrakty zagraniczne, np. w Libii czy Anglii. Od kilku lat wdowiec, poszukuje kobiety podobnej do jego zmarłej ukochanej.
  • Lesław Sierakowski – ma 71 lat. Pracował jako wiertacz szybów naftowych, a po wypadku na motorówce zdecydował się na założenie własnej firmy handlowej. Bardzo lubi aktywnie spędzać czas wolny i szuka kobiety, która ma podobne zainteresowania.
  • Krzysztof Rottbard – ma 62 lata. Zajmuje się handlem antykami, a w wolnych chwilach podróżuje po Europie, głównie Francji, Belgii i Włoszech. Doczekał się dwóch synów oraz dwójki wnucząt, z którymi cały czas utrzymuje bliski kontakt. Pozytywnie patrzy w przyszłość i poszukuje kobiety gotowej na spokojne życie.
  • Ryszard Lasota – ma 65 lat. Pracował w sztabie generalnym wojska polskiego, choć z wykształcenia jest ekonomistą. Bardzo lubi gotować i eksperymentować w kuchni, a przy okazji także tańczy oraz potrafi wszystko naprawić.
  • Marek Jarosz – ma 65 lat. Od blisko 3 lat pozostaje wdowcem. Doczekał się dwóch córek, które wspierają go w poszukiwaniach nowej partnerki. Regularnie pływa oraz jeździ na rowerze.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16d6av
d16d6av
d16d6av
d16d6av

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj