"Sanatorium miłości" najlepszym programem rozrywkowym Europy Środkowo-Wschodniej

"Sanatorium miłości" najlepszym programem rozrywkowym Europy Środkowo-Wschodniej
Źródło zdjęć: © East News
Basia Żelazko

28.06.2019 09:58, aktual.: 28.06.2019 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oryginalny format Telewizji Polskiej zyskał uznanie na branżowych targach w Budapeszcie. Teraz stacja ma otwartą drogę do sprzedaży licencji, by inne kraje mogły emitować swoje "Sanatoria miłości".

"Sanatorium miłości" jest autorskim formatem TVP 1, którego prowadzącą jest Marta Manowska. Format powstał po tym, jak kolejne sezony "Rolnik szuka żony" biły rekordy popularności. Stacja potrzebowała jeszcze jednego programu, który będzie formatem randkowym ale ponownie skupionym na osobach, które inne stacje do tej pory ignorowały.

"Sanatorium" i jego bohaterowie - autentyczni, sympatyczni (w większości) i charakterni bohaterowie zaskarbili sobie sympatię widzów, program cieszy się bardzo dużą oglądalnością i już jest planowany drugi sezon.

- Program został zgłoszony w Budapeszcie do konkursu "Pitch and Play", w którego finale zostawił daleko w tyle inne 20 innych formatów rozrywkowych z Europy Środkowo - Wschodniej, m.in. z Rumunii i Słowenii, zdobywając najwięcej - 56 punktów. Po zwycięstwie w Budapeszcie, "Sanatorium miłości" będzie teraz reprezentowało nasz region na targach w Miami w 2020 roku - czytamy na Wirtualnych Mediach.

Przypominamy, że TVP kupiło kiedyś licencję na "Rolnika" z innych krajów. Istnieją bowiem m.in. holenderskie i niemieckie odpowiedniki tego formatu. W innych krajach można zobaczyć homoseksualnych uczestników, którzy szukają miłości. Niestety w Polsce wciąż nie.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także