Samuel Pereira u Stanowskiego: "Wstyd mi za Jakimowicza"

Samuel Pereira przeprosił u Stanowskiego za obecność Jarosława Jakimowicza w TVP
Samuel Pereira przeprosił u Stanowskiego za obecność Jarosława Jakimowicza w TVP
Źródło zdjęć: © kadr z YouTube, kapif

12.02.2024 22:48, aktual.: 13.02.2024 07:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałek wieczorem Samuel Pereira był gościem Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero, gdzie zaciekle bronił tego, co przez ostatnie lata robił w TVP. Mimo wszystko przeprosił widzów za jedno: za Jarosława Jakimowicza.

Transmisja rozmowy Krzysztofa Stanowskiego z Samuelem Pereirą rozpoczęła się w Kanale Zero na YouTubie w poniedziałek 12 lutego o godzinie 20. Jak ujawnił gospodarz, to dawny wicedyrektor TAI i szef TVP Info wyszedł z propozycją udziału w programie, wysyłając do Stanowskiego SMS-a.

Przez prawie trzy godziny Pereira chętnie opowiadał o TVP, broniąc tego, jak publiczne media za rządów PiS realizowały misję publiczną. Jeśli ktoś liczył na autorefleksję czy samokrytykę ze strony Pereiry, z pewnością mógł poczuć się zawiedziony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Były szef TVP Info nie miał sobie nic do zarzucenia, podkreślając, że działał zgodnie z polską racją stanu i swoimi poglądami. W opinii Pereiry rolą mediów publicznych jest nie tyle mówienie prawdy, co dążenie do równowagi w systemie medialnym. TVP, w jego założeniu, miało więc stanowić przeciwwagę dla mediów komercyjnych takich jak TVN.

Pereira nie będzie przepraszał za paski w TVP

W odpowiedzi na pytania Krzysztofa Stanowskiego o słynne paski, którym "daleko do pasków CNN" i za które - w mniemaniu twórcy Kanału Zero - Pereira powinien się wstydzić, czy wyraźny brak równowagi w prezentacji przedstawicieli poszczególnych partii politycznych, Pereira szedł w zaparte.

- Nie będę uderzał się w piersi za paski w TVP Info, nie na tym polega debata o mediach, zapewniał Pereira, któremu z trudnością przychodziła samokrytyka. Dawny szef TVP Info wielokrotnie w czasie rozmowy ze Stanowskim słyszał pytanie, czy jest coś, za co chciałby przeprosić, czy też, za co się wstydzi (mowa o pracy w TVP).

Samuel Pereira przeprosił za Jakimowicza w TVP. "Wstyd mi"

Ostatecznie Stanowskiemu udało się nakłonić Pereirę do przeprosin za jedno: obecność Jarosława Jakimowicza w TVP. Prawicowy publicysta przyznał gospodarzowi Kanału Zero rację, że dawny gwiazdor "Młodych Wilków" faktycznie nie powinien być komentatorem TVP Info. Dlaczego konkretnie, tego Pereira nie chciał jednak powiedzieć z obawy przed reakcją butnego celebryty w sieci.

- Wstyd mi za Jakimowicza, wstyd mi za to, co robił także poza anteną - rzucił tajemniczo Pereira, zaznaczając jednocześnie, że to właśnie on zakończył karierę Jakimowicza w TVP, wyrzucając go z pracy.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także