Trwa ładowanie...
d3dg3t0

"Rozmontowani": J.K Simmons - aktor, farmer oraz...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rozmontowani": J.K Simmons - aktor, farmer oraz...
(mat. dystrybutora)
d3dg3t0

Simmons to aktor, którego się zna, nawet jak się o tym nie wie. Pojawił się w bardzo wielu produkcjach, zarówno filmowych, jak i serialowych. Widzowie Comedy Central Family mogą go oglądać w serialu Rozmontowani. Jednak, jak się okazuje, jego talent na aktorstwie się nie kończy…

Jonathan Kimble J.K Simmons to amerykański aktor, który na scenie jest już od prawie trzydziestu lat. Za jego najbardziej wyrazistą rolę fani uważają postać ekscentrycznego redaktora naczelnego Daily Bugle J. Jonah Jamesona z trylogii Spider-Man. Mówi się, że Jonathan urodził się, by zagrać tę rolę.
Fani twierdzą, że oglądanie ekranizacji z jego udziałem to tak jakby komiks stał się prawdziwym życiem. Dodatkowo aktor podobno uosabia wszystkie dziwactwa Jamesona – od spłaszczonej fryzury przez wąsik, aż po zamiłowanie do cygar.

Nie wszyscy wiedzą jednak, że niewiele brakowało, a Jonathan nigdy nie zagrałby tej znakomitej roli. Ani żadnej innej. Studiował bowiem kompozycję muzyczną na Uniwersytecie w Montanie, a jego scenicznym debiutem był brodwayowski musical Guys and Dolls. Na srebrnym ekranie pojawił się dopiero w 1986 roku epizodycznie u boku zdobywcy Oskara – Gene’a Hackmana w filmie Francuski łącznik.

d3dg3t0

Jego pierwsza poważna rola z pewnością wystraszyła niejednego widza HBO. Jonathan zagrał skazańca – szaleńca, lidera Aryjskiego Bractwa w fikcyjnym więzieniu w serialu Oz. Później wystąpił w roli wrażliwego, policyjnego psychiatry w produkcji Prawo i porządek, a także zastępcy komendanta w serialu Podkomisarz Brenda Johnson. Na szczęście, odpoczynek od mocnych wrażeń zapewniają widzom przerwy reklamowe. Można wtedy zobaczyć Jonathana w zupełnie innej, łagodniejszej odsłonie – jest twarzą reklamy ubezpieczeń dla farmerów Farmers Insurance Group.
Co więcej, to jego głos kryje się za żółtym orzeszkiem w reklamie kolorowych cukierków M&M’s.

Co ciekawe, aż pięć filmów, przy których aktor pracował zostało wyprodukowanych przez Sama Raimiego. W jednym z wywiadów aktor wyznał – Już przed rozpoczęciem zdjęć do Spider-Mana dostawałem telefony od swoich przyjaciół i ludzi z branży, że koniecznie muszę zagrać w tej produkcji skoro tyle już pracowałem z Samem. I najlepiej, żebym zagrał rolę czarnego charakteru. Cóż, widocznie tak odbierają mnie moi przyjaciele…

Praca Jonathana jest doceniana nie tylko przez jego fanów. Za postać ojca głównej bohaterki w filmie Juno został doceniony przez szerokie grono odbiorców i krytyków. Ponadto aż pięć razy był nominowany do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych i raz do Critics’ Choice Television Awards.

J. K. Simmons to artysta wszechstronny. Sprawdza się w musicalu, rolach złoczyńców, szaleńców, a nawet kolorowych orzeszków. Z kolei dla widzów Comedy Central Family Simmons jest zwykłym ojcem z przedmieść Mapleport, który swój biznes przekazał synowi. Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów? Z pewnością okaże się już niedługo.

* Emisja Rozmontowanych w Comedy Central Family w każdy piątek o godz. 23:30.*

d3dg3t0

Podziel się opinią

Share
d3dg3t0
d3dg3t0