Trwa ładowanie...
dgekj6z

Prawo i porządek

Najnowsze informacje
5.0
(50 głosów)
Oceń:

„Prawo i porządek” (Law & Order) to amerykański serial kryminalny. Serial ukazuje zbrodnie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami ukazane z dwóch punktów widzenia: policji prowadzącej śledztwo oraz sądu w którym prowadzona jest sprawa.

Serial był emitowany przez stację NBC nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku, dzięki czemu był to najdłuższy serial kryminalny i drugi w historii telewizji najdłużej nadawany serial dramatyczny. W Polsce serial emitowała TVP 1 oraz Hallmark Chanel/13th Street Universal.

Twórcą pomysłu odnoszącego największe sukcesy serialu „Prawo i porządek” w telewizyjnym paśmie prime time jest Dick Wolf. W 1997 serial otrzymał nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy Serial Dramatyczny, produkcja ta zyskała również rekordową ilość nominacji (11) pośród innych seriali dramatycznych. „Prawo i porządek” to marka, na podstawie której powstały odnoszące sukcesy spin offy serialu: „Prawo i porządek: Sekcja specjalna”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”.

Serial jest całkowicie kręcony w Nowym Jorku. To realistyczny program ukazujący zbrodnię i sprawiedliwość z dwóch stron. W pierwszej połowie godziny, detektyw Edward Green (Jesse L. Martin) i jego partner detektyw Nina Cassady (Milena Govich) bada zbrodnie i ujmuje podejrzanych pod nadzorem porucznika Anity Van Buren (S. Epatha Merkerson).

W drugiej połowie odcinka, skupiamy się na zdarzeniach w sądzie karnym. Dyrektor Asystentów Prokuratora Okręgowego, Jack McCoy (Sam Waterston) i jego nowa Asytentka Prokuratora Okręgowego, Connie Rubirosa (Alana De La Garza) pracują na rzecz skomplikowanego wymiaru sprawiedliwości, aby pociągnąć oskarżonych do odpowiedzialności sądowej.

Niektóre przypadki mogą być proste, ale większość jest o wiele bardziej złożona. Dochodzenia są wymagające, oskarżenia zawiłe, a decyzje w sprawie legalnych procedur i ugód sądowych nigdy nie są w pełni zadowalające. W trudnych i złożonych procesach określenie winy czy niewinności często przypomina loterię.

Prawo i porządek
Tytuł oryginalny

Law & Order

Gatunek

dramat, kryminał, mystery, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

J.K. Simmons (Dr Emil Skoda)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgekj6z
dgekj6z
dgekj6z