Trwa ładowanie...
d2lv8tn

Podkomisarz Brenda Johnson

Najnowsze informacje
4.7
(132 głosy)
Oceń:

„Podkomisarz Brenda Johnson” (The Closer) to amerykański serial kryminalny, emitowany od 2005 roku przez stację telewizyjną TNT (w Polsce przez TVP2 i 13th Street). Serial składa się z sześciu sezonów.

Kyra Sedgwick nominowana do nagrody Emmy i Złotego Globu wcieliła się w detektyw Brendę Leigh Johnson. Nieustraszona i energiczna Pani Podkomisarz CIA, była detektyw Atlanty, przeniesiona zostaje do Los Angeles. Jej zadaniem będzie prowadzenie oddziału specjalnego policji w Los Angeles ds. głośnych przypadków zabójstw.

Brenda, specjalistka w odkrywaniu ludzkich tajemnic i pozyskiwania zeznań, sama boryka się z własnymi niedoskonałościami. Jakby tego było mało kryzys finansowy w oddziale LA, dodaje kolejnych zmartwień. Ograniczony budżet, walka z redukcją etatów, przeniesieniami, oraz przed wczesnymi emeryturami są problemami, którym komisarz będzie musiała stawić czoło. Naraża przyjaźń, sprawdza lojalność, ale też zawiązuje nowe sojusze podczas zamykania każdego dochodzenia.

Fritz Howard jest agentem specjalnym FBI, partnerem śledczy i życiowym Brendy. Fritz po zamieszkaniu z Brendą sprawdza swoje oddanie do niej, ponieważ Brenda jest ciągle nieobecna. Ze strony zawodowej, Brenda ma silnego sojusznika w osobie szefa, Zastępcy Głównego Policji Will’a Pope’a (J.K. Simons). Grupa detektywów dowodzonych przez Brendę, coraz bardziej zżywa się ze sobą. Najbliższy jej jest młody Detektyw Sierżant David Gabriel (Corey Reynolds), jej prawa ręka i jeden z pierwszych z jej grupy, który zaskarbił sobie jej umiejętności jako śledczy i przepytujący.

Awanturniczy porucznik detektyw Provenza (G.W. Bailey) i sprytny porucznik detektyw Andy Flynn (Tony Denison) są wspaniałymi śledczymi. Zdarza im się jednak popełniać błędy, takie jak niedociągnięcia w raporcie o zwłokach w garażu Provenzy. Detektyw Mike Tao (Michael Paul Chan) zapewnia pomoc techniczną dla oddziału, podczas gdy detektyw Julio Sanchez (Raymond Cruz) jest ekspertem od gangów LA. Detektyw Irene Daniels (Gina Ravera) często patrzy na śledztwo z odmiennej perspektywy, której nie dostrzegają jej koledzy, nawet Brenda.

Podkomisarz Brenda Johnson
Tytuł oryginalny

Closer, The

Gatunek

kryminał, serial

Czas trwania odcinka

42 min.

Obsada

Blake Shields (Bill Hawthorn)

Meredith Monroe (Tina Lynch)

Anthony John Denison (Andy Flynn)

John Prosky (Banks)

J.K. Simmons (zastępca Will Pop)

Jamie Elman (Dennis Burke)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lv8tn
d2lv8tn
d2lv8tn