Trwa ładowanie...
Rosyjski "Czarnobyl" ma już zwiastun, zobaczcie!

Rosyjski "Czarnobyl" ma już zwiastun, zobaczcie!

Rosyjska wersja serialu "Czarnobyl" była zapowiadana już wcześniej, ale to jednak produkcję HBO zobaczyły najpierw miliony widzów na całym świecie. I posypały się zasłużone pochwały.

Share
du0jvu5

- W październiku na antenie rosyjskiej propagandowej telewizji NTV zobaczyć będzie można serial "Czarnobyl" – poinformował białoruski portal związany z Biełsat TV. O propagandowym charakterze produkcji ma świadczyć nie tylko zależność NTV od rosyjskiego koncernu Gazprom, ale także zapowiedź fabuły.

Rosyjski "Czarnobyl" przedstawi m.in. wątek ukraińskiego oddziału KGB, który dowiaduje się, że amerykański wywiad jest zainteresowany Czarnobylską Elektrownią Jądrową. By wykryć zachodniego szpiega Albera Lenza, do Prypeci przyjeżdża podpułkownik wywiadu wojskowego GRU Andriej Nikołajew.

Aleksiej Muradow, twórca serialu, zapewnia, że jego "wieloodcinkowy film telewizyjny" opowie o tym, co się właściwie wydarzyło w elektrowni. Przedstawi chronologię awarii i bohaterską codzienność ludzi zaangażowanych w likwidowanie skutków katastrofy. Scenariusz obejmie wydarzenia na kilka godzin przed awarią, moment eksplozji i kilka kolejnych miesięcy.

du0jvu5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du0jvu5
du0jvu5