Trwa ładowanie...
d25lhq2

"Czarnobyl": Rosjanie pokażą swoją wersję wydarzeń. Obwiniają CIA

Rosyjski serial o katastrofie z 1986 r. był już zapowiadany w zeszłym roku, ale to "Czarnobyl" HBO ukazał się wcześniej i zbiera zasłużone pochwały. Nowa produkcja przedstawi te same wydarzenia z zupełnie innej perspektywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z serialu "Czarnobyl" HBO
Kadr z serialu "Czarnobyl" HBO (Materiały prasowe)
d25lhq2

- W październiku na antenie rosyjskiej propagandowej telewizji NTV zobaczyć będzie można serial "Czarnobyl" – poinformował białoruski portal związany z Biełsat TV. O propagandowym charakterze produkcji ma świadczyć nie tylko zależność NTV od rosyjskiego koncernu Gazprom, ale także zapowiedź fabuły.

Obejrzyj: Przerażające zdjęcie z Czarnobyla. To najniebezpieczniejsze miejsce na świecie

Rosyjski "Czarnobyl" przedstawi m.in. wątek ukraińskiego oddziału KGB, który dowiaduje się, że amerykański wywiad jest zainteresowany Czarnobylską Elektrownią Jądrową. By wykryć zachodniego szpiega Albera Lenza, do Prypeci przyjeżdża podpułkownik wywiadu wojskowego GRU Andriej Nikołajew.

d25lhq2

Zobacz także: Czarnobyl wciąż zabija. Wstrząsająca relacja lekarki

Aleksiej Muradow, twórca serialu, zapewnia, że jego "wieloodcinkowy film telewizyjny" opowie o tym, co się właściwie wydarzyło w elektrowni. Przedstawi chronologię awarii i bohaterską codzienność ludzi zaangażowanych w likwidowanie skutków katastrofy. Scenariusz obejmie wydarzenia na kilka godzin przed awarią, moment eksplozji i kilka kolejnych miesięcy.

Zdjęcia do serialu były kręcone głównie na terenie Białorusi.

d25lhq2

Co ciekawe, nie będzie to jedyna rosyjska produkcja nt. katastrofy z 1986 r. W realizacji jest także film przygodowy "Czarnobyl. Strefa wykluczenia", reżyserowany przez Dmitrija Kisieliowa ("Czarna błyskawica", "Czas pierwszych", asystent reżysera "Wanted" z Angeliną Jolie).

Zobacz także: "Czarnobyl": widzowie zachwyceni czwartym odcinkiem

d25lhq2

Podziel się opinią

Share

d25lhq2

d25lhq2