Trwa ładowanie...

Rosja czuje się dyskryminowana przez Zachód. Rząd zapowiada "symetryczną reakcję"

Po wybuchu wojny w Ukrainie wiele państw i organizacji międzynarodowych nałożyło sankcje na rosyjskie przedsiębiorstwa. Konsekwencje poniosły także niektóre prokremlowskie media, które sieją propagandę Putina. Z punktu widzenia Rosji to jawna dyskryminacja. Moskwa zagroziła, że "nieprzyjazne działanie obcych państw" w stosunku do ich mediów spotka się ze stanowczą odpowiedzią.

Większość mediów w Rosji jest zależna od PutinaWiększość mediów w Rosji jest zależna od PutinaŹródło: getty images, fot: 2021 Anadolu Agency
d8akkp1
d8akkp1

W Rosji informacje na temat wydarzeń z kraju i ze świata ponad 90 proc. społeczeństwa czerpie z telewizji. W kraju Putina niezależne media praktycznie nie istnieją albo docierają do niewielkiego procenta Rosjan. Zdarza się, że ostatnie bastiony wolności słowa są bezlitośnie niszczone, jak było niedawno w przypadku radia Echo Moskwy i telewizji Dożd.

Propaganda Putina dociera do Rosjan w kraju i za granicą poprzez rządowe stacje telewizyjne i agencje informacyjne takie jak Sputnik i RT. Działalność tych mediów została ograniczona międzynarodowymi restrykcjami po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę.

- Uważamy, że nieprzyjazne działania obcych państw przeciwko naszym mediom, czy w formie zakazu, czy ograniczania dystrybucji ich produktów, powinny otrzymać szybką i symetryczną reakcję – powiedział Wasilij Piskariew, przewodniczący parlamentarnej komisji do badania ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Rosji, cytowany przez "Presserwis".

Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym

Rosja już wcześniej blokowała sygnał zachodnich telewizji, które mówiły niewygodną prawdę o wojnie w Ukrainie. Teraz grozi dalszymi konsekwencjami: zakazie dystrybucji w Rosji wszelkich materiałów informacyjnych, wygaśnięciu akredytacji korespondentów i zamknięciu przedstawicielstw w kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8akkp1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d8akkp1