"Ród Smoka" rośnie w siłę. Liczba widzów ciągle rośnie

"Ród Smoka" to nowy hit HBO
"Ród Smoka" to nowy hit HBO
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.09.2022 20:57, aktual.: 24.09.2022 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami pięć odcinków pierwszego sezonu "Rodu Smoka". Serial będący prequelem "Gry o tron" to kolejny wielki hit HBO, który gromadzi przed ekranami miliony widzów.

Liczba 29 mln widzów, o której dowiedział się portal Variety, odnosi się do średniej oglądalności każdego z pięciu dotychczas wyemitowanych odcinków. Dane opierają się na badaniach Nielsena, który przy okazji odnotował wzrost zainteresowania serialem w USA.

Przy emisji piątego odcinka amerykańska widownia "Rodu Smoka" zwiększyła się o 3 proc. w stosunku do oglądalności czwartego epizodu. Dla Warner Bros. Discovery to wyraźny sygnał, że po pięciu tygodniach serial ma już imponującą widownię i utrzymuje stabilny pułap.

29 mln widzów na odcinek w przypadku nowego prequela to ogromny sukces, biorąc pod uwagę poziom oglądalności "Gry o tron". Ostatni ósmy sezon, który był emitowany w 2019 r., przyciągał przed ekrany średnio 44 mln widzów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ród Smoka" jeszcze przed emisją budził spore kontrowersje, ale nie odbiło się to na oglądalności. Pierwszy odcinek w dniu premiery miał ponad 10 mln widzów. Drugi – 10,2 mln.

Dane te dotyczą zarówno kablowego kanału HBO jak i platform streamingowych. W przypadku samej telewizji ostatni odcinek "Rodu Smoka" w USA był oglądany przez ponad 2,5 mln widzów.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także