Rachoń nie składa broni. Już złożył kolejny pozew

Michał Rachoń nie odpuszcza Krzysztofowi Skibie
Michał Rachoń nie odpuszcza Krzysztofowi Skibie
Źródło zdjęć: © KAPIF

31.01.2024 10:56, aktual.: 31.01.2024 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Rachoń po 5 latach sądowej batalii odstąpił od oskarżenia Krzysztofa Skiby, co satyryk nazwał "wygraną przez walkower". Były gwiazdor TVP Info – wbrew narracji Skiby - nie składa jednak broni i już szykuje się do kolejnej rozprawy.

"Tej informacji nie usłyszycie w TV Republika. Po pięciu latach procesowania się ze mną, ciągania po salach sądowych, przedłużających się zeznań świadków, gwiazda TVPiS i TV Republika - Michał Rachoń złożył broń" - pisał Skiba na Instagramie 30 stycznia. Dzień później Rachoń przedstawił swój punkt widzenia i zapowiedział kolejne kroki prawne.

"Wczoraj mój pełnomocnik złożył w sądzie kolejny - tym razem cywilny pozew przeciwko Krzysztofowi Skibie. Karny proces, dotyczący oskarżeń, jakie kierował przed laty pod moim adresem, postanowiłem odstąpić od oskarżenia (co przy zgodzie strony przeciwnej skutkuje umorzeniem) po tym, jak sąd nie zgodził się na wyłączenie ze składu sędzi, której nazwisko widnieje pod oświadczeniami stowarzyszenia Iustitia, które wielokrotnie krytykowałem jako dziennikarz" - wyjaśnił Rachoń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypomnijmy, że spór między Rachoniem i Skibą dotyczy wpisu tego drugiego na Facebooku ze stycznia 2019 r. Lider Big Cyc oskarżył wtedy TVP o przyczynienie się do zamordowania Pawła Adamowicza.

Rachoń kontra Skiba - ciąg dalszy nastąpi

"Sędzia w tej sprawie nie budziła mojego zaufania co do jej niezawisłości i bezstronności. Nie widząc szans na sprawiedliwy proces, uznałem, że sprawę kontynuować będę w innym trybie" - dodał Rachoń.

Dyrektor programowy Telewizji Republika żąda "przeprosin oraz wsparcia fundacji Małych Stópek, broniącej życia od poczęcia i wspierającej samotne matki wychowujące dzieci".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także