Pytanie o Zenka Martyniuka w "Milionerach". Odpowiedzi były kuriozalne

Odpowiedzi na pytanie zbiły z tropu uczestnika
Odpowiedzi na pytanie zbiły z tropu uczestnika
Źródło zdjęć: © kadr z programu | x

15.10.2021 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Milionerzy" to nie tylko test z wiedzy powszechnej, ale i znajomości popkultury. Twórcy pytań nieraz zaskakują uczestników pytaniem dotyczącym np. popularnych wykonawców. I chociaż bohaterem jednego z nich był Zenek Martyniuk, to bardziej zaskakujące od pytania były odpowiedzi.

Uczestnicy "Milionerów" doskonale wiedzą, że ich siłą, decydującą często o sukcesie w teleturnieju, jest rozeznanie w bieżących wydarzeniach i popkulturze. Nieraz jednak zagadnienie dotyczące popularnego filmu czy piosenki wydaje się proste tylko z pozoru. Często zdarza się też, że dla zmylenia gracza układający pytania pozwalają puścić sobie wodze fantazji.

Tak było w ostatnim odcinku. Radosław Budziszewski znakomicie radził sobie z kolejnymi pytaniami i szybko udało mu się dojść do poziomu drugiej gwarantowanej kwoty. Dłużej musiał się zastanowić nad pytaniem za 75 tys. zł, bo musiał dokończyć… jeden z najpopularniejszych tekstów Zenka Martyniuka.

Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie proponowane odpowiedzi. A te były, nie da się ukryć, rozbrajające (szczególnie ostatnia).

Zespół Akcent ustami Zenka Martyniuka śpiewał "W mych ramionach cię ukryję…

a) Wargi me blisko twych warg"

b) U stóp ci złożę cały świat"

c) Jak Nel i Stasia baobab"

d) Jacku Kurski, boś mi brat"

Uczestnikowi najwyraźniej też najbardziej podobała się ostatnia opcja, zwłaszcza że nie znał piosenki. - Kusi mnie d), ale będę strzelał, zaznaczymy b) - stwierdził, podając odpowiednią odpowiedź. Większy problem sprawiło mu pytanie za 125 tys. zł o pierwiastku kwadratowym, który się równa jednej drugiej. Odpadł na pytaniu o wysoką stawkę, ale i tak grę zakończył z 40 tys. zł. Oglądaliście ten odcinek?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także