"Pytanie na śniadanie" znów wyprzedza "Dzień dobry TVN". Ogłosili zmianę

"Pytanie na śniadanie" będzie nadawane o zmienionej porze
"Pytanie na śniadanie" będzie nadawane o zmienionej porze
Źródło zdjęć: © Kapif | (c) by KAPiF
oprac. MOS

24.08.2023 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od września największe stacje telewizyjne znów zacięcie będą walczyć o jak największą widownię. Zmiany szykują programy śniadaniowe TVP i TVN. Rywalizacja zaczyna się już od godziny startu.

Zarówno "Pytanie na śniadanie", jak i "Dzień dobry TVN" to niezwykle popularne formaty stacji TVP i TVN nadawane na żywo przez siedem dni w tygodniu. W porannych pasmach obfitują treści poradnikowe i kulinarne, ale nie brakuje też emocjonujących dyskusji na tematy relacji damsko-męskich czy społecznych sterotypów.

Dotychczas nieco większą widownię gromadził program TVP2. Stąd zapewne szefostwo TVN pod koniec czerwca zdecydowało się na radykalne zmiany. Pożegnano się z piątką prowadzących. Ze śniadaniówki odeszli: Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme. Z kolei Filip Chajzer przebywa na urlopie zdrowotnym.

W niezmienionym składzie pozostali tylko Paulina Krupińska i Damian Michałowski, z kolei Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński utworzyli nowy duet. Zdaje się, że jesienią z widzami TVN pozostaną też pary prowadzące wakacyjne wydania "Dzień dobry TVN", czyli Anna Senkara i Robert Stockinger oraz Gabi Drzewiecka i Mateusz Hładki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pytanie na śniadanie" nie pozostało dłużne i również postawiło na nowych prowadzących. Jeszcze w kwietniu do programu po latach powróciła Anna Popek. Początkowo zamiennie pojawiała się u boku Aleksandra Sikory czy Tomasza Wolnego, aż w końcu sparowano ją z Robertem Rozmusem. Tymczasem po odejściu Łukasza Nowickiego telewizyjnym partnerem Małgorzaty Opczowskiej został Robert Koszucki.

W obu programach ostatnio wyremontowano studia. Od września "Pytanie na śniadanie" i "Dzień dobry TVN" będą też dłużej na antenie. Wszystko za sprawą zmiany godziny startu emisji. W ubiegłym tygodniu TVN ogłosił, że zamiast o 8:00 śniadaniówka będzie startować o 7:45. Stacja TVP2 nie pozostała dłużna i przesunęła swoją godzinę emisji z 7:55 na 7:30. Tym samym zyska kwadrans przewagi nad konkurencją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także