Widz nie krył oburzenia. "Przypadkowo włączyłem TVP Info"

Wojciech Zimiński przypomniał słowa Tuska o nadchodzących zmianach w TVP Info
Wojciech Zimiński przypomniał słowa Tuska o nadchodzących zmianach w TVP Info
Źródło zdjęć: © TVN24

23.11.2023 22:24, aktual.: 24.11.2023 07:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telefony od widzów to stały element "Szkła kontaktowego", nadawanego na żywo ze studia TVN24. Ostatnio prowadzący odebrali telefon Włodzimierza ze Strzelna, który przyznał się do przypadkowego włączenia TVP Info. I tak się zezłościł wyświetlanym tam hasłem, że musiał się tym podzielić z innymi "szkiełkowiczami".

Ja mam takie dwa tematy - powiedział na wstępie starszy pan, który dodzwonił się do "Szkła kontaktowego". - Teraz było głosowanie w Strasburgu w sprawie centralizacji Unii Europejskiej i tak zmieniając kanały, włączyłem przypadkowo TVP Info. I tam sobie wyobraźcie, co pisze: dziewięciu europosłów z listy KO i Lewicy zagłosowało za centralizacją Unii Europejskiej - przekazał Włodzimierz ze Strzelna.

No przecież Lewica i jedna europosłanka od Hołowni zagłosowała, Róża Thun. Nikt z KO nie głosował - mówił wyraźnie wzburzony widz "Szkła kontaktowego". - Z tą TVP Info trzeba coś zrobić, bo perfidnie taki wielki czerwony napis, że dziewięciu europosłów z KO głosowało za centralizację Unii Europejskiej - powtórzył widz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Panie Włodzimierzu, chyba zmiana już nadchodzi, jak mówił Donald Tusk - odpowiedział Wojciech Zimiński, na co siedzący obok Tomasz Jachimek odpowiedział śmiechem słyszanym w tle. - I to jest kwestia... no trzeba dać rządowi, żeby powstał, a potem jakieś działania rozmaite będą się działy - dodał prowadzący.

Do samego zarzutu widza oczywiście się nie odniósł, gdyż formuła programu na to nie pozwala. TVP Info rzeczywiście pisało na "pasku" o dziewięciu europosłach, którzy poparli centralizację UE. Ale użyto tam sformułowania "9 europosłów wybranych z list Koalicji Obywatelskiej i Lewicy", co mogło brzmieć prowokacyjnie i myląco.

Rzeczona dziewiątka to: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller, Sylwia Spurek oraz Roża Thun. Wszyscy oni dostali się do europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej, utworzonej przed wyborami w 2019 r. przez kandydatów PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Zielonych. Koalicja Europejska to jednak nie to samo co Koalicja Obywatelska (głównie PO, Nowoczesna, Zieloni). Ale KO pasuje bardziej do narracji TVP Info i użycie tej nazwy na pasku pozwoliło przemilczeć fakt, że wszyscy europosłowie z PO (m.in. Radosław Sikorski, Janina Ochojska, Ewa Kopacz) głosowali tak samo jako przedstawiciele PiS.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także