Trwa ładowanie...

"Przychodzi tu, by nas obrażać!". W studiu "Dzień Dobry TVN" zrobiło się niezręcznie

Gośćmi w sobotnim wydaniu "Dzień Dobry TVN" byli Tomasz Jachimek i Tomasz Sianecki ze "Szkła kontaktowego". Rozmowa miała dotyczyć promocji książki o kulisach programu. Niespodziewanie jeden z gości zrobił się zbyt szczery.

Gośćmi DDTVN byli Tomasz Sianecki i Tomasz JachimekGośćmi DDTVN byli Tomasz Sianecki i Tomasz JachimekŹródło: Materiały prasowe
d3pg716
d3pg716

"No i pogadali" to zbiór rozmów z ludźmi "związanymi z programem, ważnymi postaciami życia kulturalno-społecznego, które mają sporo do powiedzenia nie tylko o kulisach kultowego 'Szkła', lecz także o naszej rzeczywistości" - czytamy na stronie wydawcy książki.

Jej współautorami są Tomasz Sianecki i Tomasz Jachimek, który od momentu, kiedy znalazł się na kanapie DDTVN, dawał dość wyraźne sygnały, co myśli o programie śniadaniowym stacji i ogólnie o telewizji.

Na samym początku Jachimek zwrócił uwagę Andrzejowi Sołtysikowi i Annie Kalczyńskiej, że nie jest autorem książki, ale współautorem.

ZOBACZ TEŻ: Anna Kalczyńska: "Dziennikarstwo nie jest wytłumaczeniem, by móc przełamywać pewne tabu"

- Tu jest napisany Tomasz Jachimek jako autor. Ale to nie jest do końca prawda, to jest przekłamana minimalnie informacja, jak to na telewizję "cała prawda całą dobę"... Wiedziałem, że to się pan redaktor Sianecki obruszy... Tu jest 15 współautorów, bo to zbiór rozmów takich poważnych, publicystycznych. Ja tylko służyłem jako stenotypistka, jako urządzenie nagrywające - tłumaczył gospodarz "Szkła".

d3pg716

Kiedy Sianecki stwierdził, że w studiu DDTVN czuje się dobrze, bo jest "skowronkiem" i wcześnie wstaje, Jachimek zdradził, że on "gorzej".

Następnie bez ogródek zdradził, co myśli o śniadaniówkach i zapraszanych gościach

- Posłużę się bardzo mądrym cytatem z ks. Tischnera. No, zawyżymy trochę poziom telewizji śniadaniowej. Dziękuję za zaproszenie! Nie pamiętam, kiedy tu ks. Tischner siedział. Powiedział, że nie warto w życiu być tylko mądrym księgą, ale żeby tę mądrość księgi przekładać na mądrość życiową - szydził Jachimek.

d3pg716

Prowadzący DDTVN wydawali się być nieco zbici z tropu, a Sianecki krzyknął: - No nie, znowu... Kończymy!.

Z kolei Kalczyńska z rozbawieniem podsumowała wywód gościa, mówiąc: - Przychodzi tu, by nas obrażać!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pg716
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pg716