Trwa ładowanie...

Przed Eurowizją doszło do oszustwa? Nowy skandal wisi w powietrzu

Reprezentantka Malty na tegorocznej Eurowizji była od samego początku nazywana "faworytką" konkursu. Wygląda na to, że mogło stać za tym... oszustwo.

Destiny Chukunyere na Eurowizji 2021 śpiewała piosenkę "Je Me Casse"Destiny Chukunyere na Eurowizji 2021 śpiewała piosenkę "Je Me Casse"Źródło: Materiały prasowe
d2b5dkx

Eurowizja 2021 nie daje o sobie zapomnieć. W Polsce ciągle słychać echa wstępu Rafała Brzozowskiego, a także do tej pory nie jest jasne, kto tak naprawdę wybrał artystę do reprezentowania naszego kraju. Sporo emocji wywołują także zwycięzcy konkursu - włoski zespół Maneskin, bo głównego wokalistę chwilę po finale oskarżono o branie narkotyków podczas transmisji na żywo. Maneskin odniósł się do sprawy i wydaje się ona już zamknięta. Natomiast w innej części kraju kiełkuje nowy skandal.

Dotyczy Malty - tamtejsi politycy grzmią, że mogło dojść do oszustwa i wykorzystaniu pieniędzy podatników w sztucznym podbijaniu szans piosenkarki w zakładach bukmacherskich.

Zobacz: Sukcesy Polski na Eurowizji

W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby maltański publiczny nadawca - PBS (odpowiednik naszej Telewizji Publicznej) nieuczciwie wykorzystał pieniądze podatników, by podbić szanse Destiny Chukunyere u bukmacherów. Podobno część polityków do refleksji skłonił słaby wynik Destiny w głosowaniu widzów w sobotnim wielkim finale. Destiny za wykon piosenki "Je Me Casse" zdobyła skromne 47 punktów od widzów, co pogrzebało jej szanse na wygraną.

d2b5dkx

Destiny, którą od samego początku nazywano "faworytką" konkursu i wielu komentatorów było pewnych, że to do niej trafi kryształowy mikrofon, uplasowała się ostatecznie na 14. miejscu.

Minister Carmelo Abela zlecił w związku z tym audyt wydatków publicznego nadawcy na Eurowizję. Mówi się już, że część pieniędzy przeznaczono na to, by sztucznie podbijać szanse Destiny u bukmacherów. Eksperci mają podczas audytu przyjrzeć się też tym, jak publiczne pieniądze wydało Malta Tourism Authority.

Audyt ma ruszyć w poniedziałek 31 maja i wtedy dokładnie zostanie sprawdzony budżet, jaki Malta przeznaczyła na promowanie swojej reprezentantki. Już teraz mówi się, że wynik śledztwa może mieć polityczne konsekwencje, a jeśli okaże się, że PBS faktycznie sprzeniewierzył pieniądze podatników, Abela będzie musiał ustąpić ze stanowiska.

d2b5dkx

Wynik audytu nie powinien wpłynąć jednak na Destiny. Ona wykonała swoją pracę bez zarzutów. Historia ta pokazuje jednak, że bogate kraje i publiczni nadawcy mogą manipulować zakładami bukmacherskimi, a co za tym idzie - sztucznie podbijać szanse wykonawców.

d2b5dkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b5dkx