Prezenter TVP Info: "Czy pani nie jest wstyd?". Mina posłanki opozycji mówi wszystko

Hanna Gil-Piątek i Miłosz Kłeczek w "Woronicza 17"
Hanna Gil-Piątek i Miłosz Kłeczek w "Woronicza 17"
Źródło zdjęć: © TVP Info

31.08.2023 22:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnimi czasy dziennikarze TVP Info upodobali sobie stawianie politykom opozycji pytanie z tezą, w którym pojawia się kwestia wstydu. W programie "Woronicza 17" z udziałem posłów różnych ugrupowań Miłosz Kłeczek zrobił to już na samym wstępie. Za cel obrał sobie posłankę KO, którą wcześniej celowo przedstawił w niewłaściwy sposób.

Miłosz Kłeczek w prowadzonym przez siebie programie "Woronicza 17" w TVP Info gościł m.in. posłankę Hannę Gill-Piątek. Przedstawicielka Polski 2050 była wcześniej w Wiośnie Roberta Biedronia i partii Zielonych, a do Sejmu dostała się z listy SLD. W nadchodzących wyborach ma startować z listy Koalicji Obywatelskiej, ale nie jest członkinią PO.

Mimo to Miłosz Kłeczek przedstawił Gill-Piątek jako posłankę Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Gdy ta zaoponowała, że jest związana tylko z KO, prezenter dodał: "Pani poseł, no przecież Donald Tusk panią przedstawiał. Ale niech będzie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po przedstawieniu wszystkich gości Kłeczek zwrócił się bezpośrednio do Gill-Piątek, nawiązując do jej najnowszego związku politycznego z ugrupowaniem Donalda Tuska.

- Czy pani jest nie wstyd, że wchodzi pani do tego środowiska, do tej formacji, która ma twarz biednego, polskiego, niedożywionego dziecka? - pytał Kłeczek w kontekście poziomu bezrobocia za rządów Tuska.

Posłanka najpierw zrobiła "duże oczy", ale szybko zripostowała. - Ja jestem dumna z tego, że mogę wspomóc listę, która zwycięży z PiS-em, który zubożył polskie społeczeństwo, polskich emerytów, dzieci i rodziny. Również pomimo tego, że jest 500, a potem 800+, niestety ludziom nie żyje się lepiej - stwierdziła przedstawicielka opozycji.

Oczywiście nie takiej odpowiedzi oczekiwał Kłeczek. Choć z drugiej strony z pewnością bardziej zależało mu na podkreśleniu własnej tezy niż słowach Gill-Piątek, bo później wielokrotnie mówił jednym głosem z posłami PiS i Suwerennej Polski, którzy zarzucali Gill-Piątek kłamstwo i manipulowanie danymi. A w trakcie rozmowy na pasku wyświetlano cytat z Jarosława Kaczyńskiego: "Tusk królem bezrobocia".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie""Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)
Zobacz także