Trwa ładowanie...

TVP Info ma nową gwiazdę. Widzowie doskonale go znają z TVN

Są takie kariery, które naprawdę zaskakują. Tak jest w przypadku transferu Macieja Dolegi z TVN do TVP Info. Prezenter wieczornych serwisów i pogody przechodzi do największej konkurencji.

Share
Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info
Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP InfoŹródło: Instagram
dw2jilx

Pisaliśmy nie tak dawno, że w TVN24 zachodzą spore zmiany redakcyjne. Maciej Dolega i Aleksandra Janiec zrezygnowali ze współpracy ze stacją TVN24. Oboje byli związani z grupą TVN Discovery od 2012 r. Po 9 latach postanowili odejść. Janiec najpierw redagowała treści do internetowego serwisu stacji TVN24, a 6 lat temu zadebiutowała na antenie. Była odpowiedzialna za "Teleserwis". Dolega działał jako prezenter pogody w TVN, TVN24, TVN Meteo i TTV. O zmianach w życiu zawodowym pisał na Instagramie: "to była piękna przygoda i dziękuję wszystkim, których na tej drodze spotkałem, od których mogłem się uczyć i z którymi mogłem pośmieszkować. Dziękuję też widzom, bez których to nie ma sensu".

Teraz już wiadomo, gdzie widzowie zobaczą Macieja Dolegę i jest to niemałe zaskoczenie.

Zobacz: Odejścia z TVN

Jak podają Wirtualne Media, Dolega zdecydował się wysłać swoje CV do TVP Info, największej konkurencji TVN i tym samym stacji o zupełnie innym stylu informowania. Dolega będzie prowadzić "Wstaje dzień" na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą.

dw2jilx

Wszystko wskazuje na to, że debiut Dolegi na antenie TVP Info odbędzie się 12 kwietnia. Prezenter, którego przez tyle lat łączono z TVN, ma też poprowadzić nowe, weekendowe wydania "Wstaje dzień".

Informacje WM potwierdził najpierw Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju - powiedział.

dw2jilx

Po opublikowaniu tych wieści komentarzem podzielił się też i sam Dolega: "Dołączam do ekipy 'Wstaje dzień'. TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej... do zobaczenia".

dw2jilx

Podziel się opinią

Share
dw2jilx
dw2jilx