Pospieszalski wyleciał z hukiem z TVP. Po chwili pojawił się Ziobro
Jan Pospieszalski przez kilkanaście lat prowadził autorski program w Telewizji Polskiej. W kwietniu 2021 r. doszło jednak do skandalu, który przekreślił dalszą współpracę gospodarza "Warto rozmawiać" z TVP. Okazuje się, że prezenter miewa się obecnie nienajgorzej.
Jan Pospieszalski od 2001 r. prowadził w TV Puls program "Studio otwarte". W 2004 r. przeniósł ten format do TVP pod nazwą "Warto rozmawiać". W latach 2011-2016 zamiast "Warto rozmawiać" TVP Info emitowało program "Jan Pospieszalski: Bliżej", ale później flagowy program Pospieszalskiego wrócił do Jedynki.
W kwietniu 2021 r. "Warto rozmawiać" zniknęło z anteny w okolicznościach skandalu. Komisja etyki TVP uznała, że Pospieszalski naruszył zasady etyki dziennikarskiej w odcinku poświęconym działaniom rządu w walce z pandemią COVID-19. Oburzenia treściami przedstawionymi w programie nie kryła m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka. Po zdjęciu z anteny Pospieszalski bezskutecznie próbował zbierać pieniądze na swoją działalność poprzez serwis Patronite (zbiórkę zablokowano). Ma swój kanał na YouTube.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz: To kulminacja walki w rządzie. "Piekło zamarznie"
Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Pospieszalski stanął na czele serwisu Afirmacja.info, który finansuje… Fundusz Sprawiedliwości. Jego dysponentem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Nasza misja to z jednej strony właśnie afirmacja wartości rodzinnych, a z drugiej strony pomoc w rozpoznawaniu i uświadamianiu zagrożeń, z którymi rodzina dziś się mierzy" - twierdzą autorzy projektu.
Serwisem zajmuje się część zespołu, który tworzył wraz z Pospieszalskim "Warto rozmawiać". Nowy serwis, jak można przeczytać w mediach społecznościowych, jest "obroną: Życia, Rodziny, Małżeństwa".
Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 r. Najwyższa Izba Kontroli zaprezentowała wyniki kontroli przeprowadzonej w Funduszu Sprawiedliwości. Podano, że niegospodarnie wydano ponad 280 mln zł. Do prokuratury złożono pięć zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.