"Kostucha" na koronacji. Opactwo Westminsterskie zabrało głos
Szacuje się, że transmisję z koronacji króla Karola III oglądało prawie pół miliarda telewidzów na całym świecie. W samej Wielkiej Brytanii było to 14-20 mln widzów. Koronacja była też hitem mediów społecznościowych, gdzie żywo komentowano co ciekawsze sceny i wątki. Jednym z nich był "Ponury Żniwiarz", który przemknął w drzwiach do Opactwa Westminsterskiego.
Grim Reaper (ang. ponury żniwiarz) jest przedstawiany w popkulturze zwykle jako szkielet w czarnej szacie z kapturem i nieodzowną kosą w dłoni. To personifikacja śmierci, czyli nasza swojska Kostucha. Okazuje się, że wielu internautów dostrzegło właśnie taką postać na koronacji króla Karola III, o czym zaalarmowali w mediach społecznościowych.
Filmik z postacią w czarnej szacie i z długim przedmiotem w dłoni rozniósł się viralowo po TikToku i Twitterze. Jeden z takich wpisów dotarł do prawie 9 mln ludzi, więc szybko zaczęły się mnożyć żartobliwe teorie na temat tożsamości Ponurego Żniwiarza. Dla jednych była to Meghan Markle w przebraniu, inni uznali, że "księżna Diana pragnie się zemścić" albo "Elżbieta II wróciła po swoją koronę".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mosty między księciem Harrym i jego rodziną są już spalone?
Ponurym Żniwiarzem zainteresował się też amerykański "Newsweek", który zwrócił się do przedstawicieli Opactwa Westminsterskiego z prośbą o rozwiązanie zagadki. Zwolenników teorii spiskowych z pogranicza fantastyki i czarnego humoru rozczaruje tłumaczenie, iż był to po prostu kościelny. Czyli świecki, który pomaga przy nabożeństwach i jest członkiem społeczności opactwa.
Przypomnijmy, że jedną z najbardziej groteskowych, choć niezmiernie popularnych teorii spiskowych związanych z koronacją, było wypatrzenie Meghan Markle w świątyni. Żona księcia Harry’ego oficjalnie nie przyleciała do Londynu, by oddać hołd teściowi, ale internauci nabijali się, że jeden z VIP-ów to w rzeczywistości Meghan w przebraniu. Siwowłosy mężczyzna z charakterystycznym wąsem i w ciemnych okularach to jednak sir Karl Jenkins, słynny walijski kompozytor.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" z jednej strony znęcamy się nad "Bring Back Alice" i "Randką, bez odbioru", a z drugiej - postulujemy przywrócenie w Polsce zawodu swatki (w "Małżeństwie po indyjsku" działa to całkiem sprawnie). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.