Polsat zaprezentował jesienną ramówkę

Polsat zaprezentował jesienną ramówkę

12.08.2008 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa nowe polskie seriale, kontynuacja już znanych, nowy talent show "Fabryka gwiazd" i kontrowersyjny program "Powiedz prawdę!", gdzie badani wariografem wygrywają pieniądze za prawdziwe odpowiedzi - to propozycje Polsatu z jesiennej ramówki.

Zaprezentowano je w poniedziałek dziennikarzom. Dyrektor programowa stacji Nina Terentiew ma nadzieję, że te propozycje pozwolą zachować Polsatowi co najmniej dotychczasową pozycję na rynku mediów. Nowa ramówka od września będzie "płynnie" zastępować program wakacyjny. W całości będzie obowiązywać w październiku.

Nowe seriale noszą tytuły "Na kocią łapę" i "Agentki". Pierwszy, obyczajowy, opowiada o perypetiach weterynarzy. Drugi to komedia kryminalna, do której scenariusz pisze Piotr Wereśniak, a kierownikiem produkcji jest Tadeusz Lampka - producent polskich przebojów kinowych ostatnich lat oraz bardzo popularnych seriali telewizyjnych.

Na antenie pozostaną znane już wcześniej seriale "Tylko miłość" czy "Samo życie" i "Daleko od noszy". W tym pierwszym serialu rolę szefa klubu sportowego ma grać Mariusz Czerkawski, były hokeista amerykańskiej ligi NHL, który zakończył zawodową karierę.

Powrócić mają też popularne seriale zagraniczne: premierowe edycje kolejnych serii "Gotowych na wszystko" i "Skazanego na śmierć" ("Prison Break").

Do walki z konkurencją Polsat chce stanąć oferując widzom teleturnieje i show. Powróci program "Jak oni śpiewają", w którym osądowi jury poddadzą się m.in. Jolanta Fraszyńska, Anna Mucha, Tomasz Stockinger i Jerzy Zelnik. Pojawi się też nowy - "Akademia gwiazd", format kupiony z Hiszpanii. Do uczestnictwa zgłosiło się 5 tys. osób, od września będziemy oglądać szesnastu.

W programie będącym - jak mówi Terentiew - połączeniem "Idola" i "Big Brothera", uczestnicy zamieszkają w budynku nazwanym "akademią". Będą tam filmowani, a każdego dnia telewidzowie obejrzą godzinny skrót z dnia poprzedniego. W "akademii" będą uczyć się dykcji, śpiewu, ekspresji scenicznej, manier itp. Zwycięzca nagra płytę.

W piątki - koncert, czyli występy uczestników z orkiestrą Adama Sztaby. Oceniać je będzie czteroosobowe jury, którym pokieruje piosenkarka Kayah, zasiądzie w nim też m.in. tekściarz Marek Dutkiewicz (autor słów m.in. do piosenek "Jolka, Jolka...", "Szklana pogoda", czy "Windą do nieba"). Publiczność będzie eliminowała jedną osobę z dwóch.

Najpóźniej w październiku w Polsacie ma się pojawić nowy teleturniej kupiony od amerykańskiej stacji Fox, który według Niny Terentiew już zmienił oblicze amerykańskich mediów. Znany tam jako "Moment of a Truth" w Polsacie będzie zatytułowany "Powiedz prawdę!".

Program polega na tym, że wyselekcjonowani uczestnicy są podłączani do wariografu i odpowiadają na 21 pytań, niekiedy bardzo intymnych. Siedząc w studio naprzeciw swoich bliskich muszą odpowiedzieć np. czy kiedykolwiek zdradzili małżonka, lub czy oszukiwali w pracy, albo czy mają przed rodziną jakieś sekrety.

Pieniądze można wygrać za odpowiedź, którą wariograf uzna za prawdziwą. Można się wycofać z gry, odpowiedź na jedno z konkursowych pytań może zablokować rodzina w studio. Polsat szuka jeszcze prowadzącego ten program.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także