Trwa ładowanie...
d1o8xqo

Na kocią łapę

Najnowsze informacje
5.0
(55 głosów)
Oceń:

"Na kocią łapę" to ciepła, rodzinna historia trzech rodzin: Poznańskich, Lubczykach i Puchalskich, których łączy przede wszystkim miłość do zwierząt.

Mieszkają na przedmieściach Warszawy w malowniczym Anatolinie i pracują w rodzinnej klinice weterynaryjnej profesora Edwarda Poznańskiego (Cezary Morawski) i jego syna Andrzeja (Waldemar Błaszczyk). Obu panów łączą więzy krwi, ale dzieli podejście do wykonywanego zawodu. Ojciec jest świetnym lekarzem obdarzonym niespożytą wiedzą i empatią, syn natomiast dba przede wszystkim o to, by lecznica przynosiła jak największe dochody.

Profesor ogromną sympatią darzy Julka Lubczyka, (w tej roli widzowie zobaczą Marcina Kwaśnego, aktora i scenarzystę, nagrodzonego na licznych festiwalach za główną rolę i scenariusz do filmu „Rezerwat”). Julek też jest weterynarzem i synem dawnej ukochanej profesora, Anny (Elżbieta Zającówna). Do leczenia czworonogów, po latach wychowywania dwóch niesfornych chłopców i mimo gwałtownych sprzeciwów męża, wróci Marta Puchalska (Magdalena Wójcik). W roli jej zaborczego małżonka o dość radykalnych poglądach, widzowie zobaczą Pawła Deląga, aktora znanego tak samo dobrze w Polsce, jak i we Francji. W lecznicy pomagać będzie urocza wolontariuszka i studentka weterynarii – Agnieszka (Magdalena Górska).

Do anatolińskiej kliniki przychodzić będą po pomoc najprzeróżniejsze ciekawe typy ze swoimi chorymi pupilami. Tu także dochodzić będzie do zarówno dramatycznych, jak i chwilami bardzo zabawnych sytuacji z udziałem zwierząt (nie tylko psów i kotów, ale także szynszyli i żółwi). Widzowie poznają psa hipochondryka, nadpobudliwego kota i losy pewnej ospałej złotej rybki. Ciekawostką jest fakt, że aktorzy odtwarzający role weterynarzy przeszli specjalne przygotowanie. Pod okiem fachowców uczyli się jak obcinać pazury, zakładać opatrunki, a nawet robić zastrzyki.

Na kocią łapę
Tytuł oryginalny

Na kocią łapę

Gatunek

serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

25 min.

Obsada

Magdalena Wójcik (Marta Puchalska)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o8xqo
d1o8xqo
d1o8xqo