Trwa ładowanie...
d2rxq13
d2rxq13

Na kocią łapę

Najnowsze informacje
5.0
(55 głosów)
Oceń:
Zdjęcie
Zdjęcie

"Na kocią łapę" to ciepła, rodzinna historia trzech rodzin: Poznańskich, Lubczykach i Puchalskich, których łączy przede wszystkim miłość do zwierząt.

Mieszkają na przedmieściach Warszawy w malowniczym Anatolinie i pracują w rodzinnej klinice weterynaryjnej profesora Edwarda Poznańskiego (Cezary Morawski) i jego syna Andrzeja (Waldemar Błaszczyk). Obu panów łączą więzy krwi, ale dzieli podejście do wykonywanego zawodu. Ojciec jest świetnym lekarzem obdarzonym niespożytą wiedzą i empatią, syn natomiast dba przede wszystkim o to, by lecznica przynosiła jak największe dochody.

Profesor ogromną sympatią darzy Julka Lubczyka, (w tej roli widzowie zobaczą Marcina Kwaśnego, aktora i scenarzystę, nagrodzonego na licznych festiwalach za główną rolę i scenariusz do filmu „Rezerwat”). Julek też jest weterynarzem i synem dawnej ukochanej profesora, Anny (Elżbieta Zającówna). Do leczenia czworonogów, po latach wychowywania dwóch niesfornych chłopców i mimo gwałtownych sprzeciwów męża, wróci Marta Puchalska (Magdalena Wójcik). W roli jej zaborczego małżonka o dość radykalnych poglądach, widzowie zobaczą Pawła Deląga, aktora znanego tak samo dobrze w Polsce, jak i we Francji. W lecznicy pomagać będzie urocza wolontariuszka i studentka weterynarii – Agnieszka (Magdalena Górska).

Do anatolińskiej kliniki przychodzić będą po pomoc najprzeróżniejsze ciekawe typy ze swoimi chorymi pupilami. Tu także dochodzić będzie do zarówno dramatycznych, jak i chwilami bardzo zabawnych sytuacji z udziałem zwierząt (nie tylko psów i kotów, ale także szynszyli i żółwi). Widzowie poznają psa hipochondryka, nadpobudliwego kota i losy pewnej ospałej złotej rybki. Ciekawostką jest fakt, że aktorzy odtwarzający role weterynarzy przeszli specjalne przygotowanie. Pod okiem fachowców uczyli się jak obcinać pazury, zakładać opatrunki, a nawet robić zastrzyki.

d2rxq13
Na kocią łapę
Tytuł oryginalny

Na kocią łapę

Gatunek

serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

25 min.

Obsada

Magdalena Wójcik (Marta Puchalska)

d2rxq13

d2rxq13
d2rxq13
d2rxq13