Fabryka gwiazd - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Fabryka Gwiazd to program rozrywkowy popularny w niemal 50 krajach na świecie (do tej pory wyemitowano 80 edycji "Fabryki Gwiazd"!). Show największe triumfy święcił we Francji, gdzie doczekał się już 7 edycji. W Polsce realizowany jest przez Telewizję POLSAT.

Formuła programu nawiązuje do reality-show, które widzowie mieli okazję już oglądać (np. "Big Brothera"). Grupa wokalistów, wyłoniona w serii castingów, zostaje umieszczona na okres trzech miesięcy w domu z kamerami. Każdy uczestnik przez cały tydzień pod okiem trenerów wokalnych (Agnieszka Hekiert, Marcin Wawruk, Janusza Szrom) przygotowuje się do prezentacji swojego utworu przez jurorami (w polskiej edycji: Kayah, Adam Sztaba, Tede, Marcin Bisiorek). Występy są transmitowane w telewizji POLSAT na żywo. Gra jest warta świeczki - nagrodą główną w programie jest kontrakt na nagranie płyty z orkiestrą pod kierownictwem Adama Sztaby.

Widzowie, w codziennych relacjach telewizyjnych, mogli podglądać co dzieje się w domu "Fabryki gwiazd".

W gorączkowych przygotowaniach uczestnikom często pomagały osoby znane ze srebrnego ekranu (Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Lutricia McNeal). W zagranicznych edycjach można było podziwiać m.in. Beyonce czy Kylie Minogue. Co tydzień z programu odpadała jedna osoba - widzowie drogą głosowania sms-owego decydowali kto podobał im się najmniej. Zagrożone osoby przez tydzień walczyły o głosy widzów.

Zwyciężczynią "Fabryki gwiazd" została Martyna Melosik. Finałowa walka była podzielona na dwa etapy: w pierwszym pojedynek stoczyło pięciu uczestników: Nick Sinckler, Martyna Melosik, Piotr Dymała, Marta Maćkowska oraz Roman Lasota. W pierwszym etapie z programem pożegnali się Roman Lasota i Nick Sinckler.

Walka na smsy między pozostałą trójką była bardzo zacięta, jednak ostatecznie liczby stanowiły na korzyść Martyny Melosik.

Piotr na finałową piosenkę wybrał "Nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego, Marta "Na kolana" Kasi Cerekwickiej, a Martyna "Księżycową piosenkę" Varius Manx.

Polska emisja pierwszej edycji "Fabryki gwiazd" rozpoczęła się 19 września 2009 roku.

Uczesnticy polskiej edycji "Fabryki gwiazd":

 1. Martyna Melosik (zwyciężczyni)
 2. Piotr Dymała
 3. Marta Maćkowska
 4. Nick Sinckler
 5. Roman Lasota
 6. Katarzyna Muszyńska
 7. Mateusz Krautwurst
 8. Nina Kodorska
 9. Agata Malcherek
 10. Julita Woś
 11. Przemysław Puk
 12. Marcin Lutz-Szymański
 13. Marcin Maliszewski
 14. Marina Milov
 15. Malwina Kusior
Fabryka gwiazd - Szczegóły programu
Obsada

Maciej Rock

Adam Sztaba

Graniecki Jacek